Alkohol weselny – zawieszki DIY

Samodzielne przygotowanie zawieszek na alkohol wydaje się zadaniem trudnym, jednak w rzeczywistości jest to zajęcie całkiem łatwe. W internecie nie brak gotowych wzorów, które wystarczy jedynie wydrukować, a nawet samodzielne stworzenie napisów i grafik nie jest szczególnie problematyczne.

Zawieszki na prezenty i alkohol weselny

zawieszki na alkohol weselnyPrzygotowanie zawieszek na prezenty dla gości oraz alkohol weselny wygląda podobnie, więc za jednym razem można przygotować obie te rzeczy. W pierwszej kolejności wystarczy jedynie znaleźć odpowiedni wzór lub samodzielnie przygotować wzór bileciku w dowolnym programie graficznym – także darmowym. Można na nich umieścić dowolny napis, grafikę, a nawet zabawny wierszyk. Aby zawieszki na alkohol weselny prezentowały się jak najlepiej, warto wybrać sztywny i gładki papier – dzięki temu trudniej będzie je uszkodzić podczas zabawy i można mieć pewność, że przez całą noc będą zdobić weselne stoły. Na jednej kartce papieru można wydrukować nawet kilkanaście zawieszek. Następne wystarczy je odpowiednio dociąć przy pomocy gilotyny lub nożyczek. Bileciki można wykonać w najróżniejszych kształtach – mogą być prostokątne lub zwężać się ku górze, mogą mieć także kształt koła, serduszka, lub dowolny inny. Do wykonania zawieszki potrzebna będzie ozdobna tasiemka – do wydrukowanego szablonu można ją przykleić za pomocą kleju na gorąco (lub dowolnego innego) albo, alternatywnie, przewlekając tasiemkę przez wykonaną uprzednio dziurkę. Dodatkowo zawieszkę można udekorować przy pomocy kokardki.

Samodzielne przygotowanie zawieszek – czy to na alkohol, czy prezenty dla gości – przyniesie Parze Młodej wiele satysfakcji i pozwoli na stworzenie całkowicie spersonalizowanych dekoracji. Także goście weselni z pewnością docenią trud i wysiłek włożony w przygotowanie oprawy przyjęcia.