Atestowane szafy do przechowywania broni białej

Za każdym razem, miny kolegów którzy robili wielkie oczy na widok całkiem pokaźnej kolekcji broni turniejowej był bezcenny. Chyba tylko z tego powodu nigdy nie kłopotałem się z ich chowaniem, aczkolwiek po jakimś czasie zacząłem zauważać minusy trzymania broni na wierzchu. Coraz częściej musiałem ją też czyścić z rdzy i kurzu.

Szafy do broni białej

szafy do przechowywania broniByć może przejmowałbym się mniej, gdyby były to tylko ozdobne repliki, aczkolwiek w tym wypadku nie mogło być mowy o zardzewieniu broni, która służyła do walk turniejowych. Postanowiłem więc zaopatrzyć się w certyfikowane szafy do przechowywania broni białej, które były oferowane jako wariant standardowych szaf do broni palnej. Były one nieco wyższe niż standardowe modele, sięgając nawet dwóch i pół metra. Z racji innego zastosowania, w środku miały one mniej półek, a zamiast tego wyposażone były w uchwyty, które miały trzymać przechowywaną broń. Mimo iż szafy nie były szczególnie duże, to jednak były zdecydowanie dobrze zaprojektowane, dzięki czemu miały imponująca pojemność. Dwie szafy zupełnie wystarczyły do złożenia w środku całego mojego turniejowego arsenału. Nie były one przeznaczone do broni palnej, więc nie było potrzeby przytwierdzania ich na stałe do podłoża, choć zamki były niemal identyczne jak w podstawowej odmianie. Na moje potrzeby wystarczył w zupełności zamek kombinacyjny, do którego kod znałem tylko i wyłącznie ja.

Na wypadek przypadkowego zablokowania zamka, posiadałem również specjalny klucz, który otwierał cały mechanizm, niezależnie od kodu.Od zabezpieczeń ważniejsze jednak były dla mnie parametry ochronne szaf. Dzięki szczelnemu zamknięciu, nie musiałem obawiać się zawilgocenia i rdzewienia sprzętu, dzięki czemu czyszczenie go co kilka dni przestało być konieczne.