Biokominek wiszący ozdobą nowoczesnych wnętrz

 

Urządzenie domu to nie lada wyzwanie. Często korzystamy z pomocy architekta, ale równie często mamy swoje pomysły i chcemy je samodzielnie zrealizować. Dla wielu sercem domu jest kuchnia, inni uwielbiają długie rytuały w łazience i to jest dla nich kluczowe pomieszczenie. W nowoczesnych budowlach jednak zwykle sednem jest salon często połączony z jadalnią czy nawet kuchnią.

Wady i zalety biokominków wiszących

biokominek wiszącyOtwarte przestrzenie są teraz w modzie. Kanapa, telewizor, duży stół i kominek to teraz marzenie wielu młodych. Wszystko w szwedzkim, prostym stylu na dużej powierzchni. Szczególnie do takich miejsc pasują właśnie kominki, które ocieplają wnętrze i nadają mu charakteru. Obecnie pojawił się na rynku biokominek wiszący. To urządzenie, która pozwala na jego montaż niemal w każdym pomieszczeniu, które ma prawidłową wentylację. Nie potrzeba już szybu kominowego, bo taki kominek nie produkuje dymu ani sadzy, a parę wodną! To powoduje, że dodatkowo nawilża powietrze. Jest mobilny i lekki produkowany w wielu wzorach. Łatwo go także samodzielnie zamontować. Paląc się, nie wydziela żadnego zapachu.  A jeśli ktoś chciałby wykorzystać go dodatkowo, może umieścić w nim pojemnik z olejkami eterycznymi. Takie biokominki montuje się nawet w ogrodach. Do wad jego użytkowania możemy niestety zaliczyć cenę biopaliwa w porównaniu z tradycyjnymi kominkami. Należy pamiętać, aby pomieszczenie, w którym jest używany regularnie wietrzyć. Nie wykorzystamy też takiego urządzenia do samodzielnego ogrzania budynku.

Biokominki wiszące są rozwiązaniem do nowoczesnych pomieszczeń, którym chcemy nadać przytulności i domowego ciepła. Są doskonałą dekoracją wnętrza i nie wydzielają szkodliwych substancji. Przed zakupem zorientujmy się w cenie paliw do nich używanych, abyśmy spodziewali się, jaki może to stanowić dla nas wydatek na co dzień.