Wykonanie nowego ogrodzenia wiąże się często z czynnościami dodatkowymi, które należy wykonać. Często podczas budowy nowego ogrodzenia wymieniane są również bowiem elementy pośrednie takie jak chociażby bramy, furtki czy słupki. Wszystko to przekłada się na pracę, którą należy wykonać. Obiektywnie rzecz biorąc wymiana ogrodzenia wiąże się tak naprawdę z jego usunięciem oraz zbudowaniem na nowo.
Zaślepka wypełnia puste przestrzenie w słupkach
Ważną kwestią w trakcie budowy jest jego odpowiednie zabezpieczenie przed uszkodzeniami oraz oddziałowywaniami środowiskowymi. Ogrodzenia są bowiem najczęściej wykonywane w formie metalowych słupków oraz siatki, która odgradza dany teren. Zarówno jeden jak i drugi element musi być odpowiednio zabezpieczony przed korozją. W tym celu stosowane są różne preparaty, które mają chronić metal przed korodowaniem. Oprócz podkładów stosowane są między innymi farby zabezpieczające. W przypadku słupków ogrodzeniowych ważną rolę pełnią również zaślepki, które są umieszczone w pustych przestrzeniach. Zaślepki do słupków ogrodzeniowych chronią przed dostawaniem się wody oraz innych niepożądanych substancji do środka słupka. Zwiększają one również bezpieczeństwo użytkownika. W przypadku uderzenia o taki słupek zaślepka zabezpiecza przed powstawaniem rozcięć w materiale.
Zaślepki mają różne kształty i wymiary i są one dopasowane do danej gamy słupków, które mogą być okrągłe oraz kwadratowe. W zależności od zastosowanych słupków ważną kwestią jest dobór odpowiedniej zaślepki, która skompletuje całość projektu ogrodzenia. Zaślepki są również często wykorzystywane do wypełnienia otworów, które mogą być przewidziane w celu rozbudowy ogrodzenia. Jak widać element ten jest dosyć istotny zważywszy na trwałość ogrodzenia oraz bezpieczeństwo jego użytkowania.