Co warto wiedzieć o rozwodach

Czasem pewne etapy w życiu dobiegają końca. Niestety zdarza się, że dotyczy to także małżeństwa. Losy ludzi różnie się układają i bywa tak, że konieczne staje się wzięcie rozwodu. Rozwód może być orzeczony z winy jednej ze stron lub bez orzekania o winie. Ważne jest, aby na rozwodzie nie ucierpiało dobro dzieci, które pochodzą z konkretnego związku. Sąd szczegółowo analizuje każdą sprawę.

Podczas rozwodu warto korzystać z pomocy prawnika

sprawy rozwodowe w KrakowieRozwód to sprawa, która wiąże się nie tylko z pewną procedurą sądową, ale najczęściej też z emocjami. Sprawy rozwodowe pozbawione emocji zdarzają się rzadko. Czasem warto zastanowić się, czy rozwód rzeczywiście jest koniecznością. Być może warto dać sobie jeszcze jedną szansę. Decydując się na rozwód warto korzystać z usług profesjonalnej kancelarii prawnej. Profesjonalne usługi prawne to między innymi sprawy rozwodowe w Krakowie. Adwokat pomoże nam przejść przez całą procedurę jak najmniej boleśnie. Czasem warto rozważyć opcję rozwodu bez orzekania o winie. Jeśli decyzja o zakończeniu małżeństwa jest wspólna i strony są zgodne co do ustaleń dotyczących opieki nad dziećmi, jest to opcja optymalna. Z pewnością pozwala zaoszczędzić stresu, a także mówienia o intymnych sprawach przed sądem. Jeśli jednak winę za rozpad małżeństwa ponosi zdecydowanie jedna ze stron, można wnieść pozew o rozwód z orzekaniem o winie. Jeśli małżeństwo miało dzieci, trzeba ustalić kwestię sprawowania opieki nad nimi. Warto mieć na uwadze, że rozwód biorą rodzice, a nie dzieci. Jeśli dzieci mają dobry kontakt zarówno z mamą, jak i z tatą i obydwoje rodzice dokładają starań, by wychowywać pociechy jak najlepiej, można pozostawić władzę rodzicielską każdej ze stron.

Rodzic, który nie będzie mieszkał z dzieckiem będzie miał uregulowane kontakty z małoletnim synem lub córką. Wyjątek stanowią sytuacje, gdy rodzice zgodnie deklarują, iż sami doszli do porozumienia w kwestii kontaktów. Wówczas sąd może nie orzekać o konkretnych dniach tych kontaktów, a pozostawić to do ustaleń zgodnych rodziców.