Czapki idealne na zimną pogodę

 

Czapka to niezbędny element każdej zimowej garderoby. Jej zadaniem jest ochrona głowy przed mrozem i wiatrem. Czapki zabezpieczają nasz organizm przed nadmierną utratą ciepła, które w największej ilości uwalnia się właśnie z głowy. Jakie okrycia są najlepsze?

Dwustronne nakrycia głowy

czapka dwustronnaCzapki występują w wielu kolorach, mają różne wzory czy rozmiary, mogą być wykonane z odmiennych materiałów. Można je dopasować do każdego kształtu głowy, według własnych upodobań. Mimo tego, że czapki są bardzo praktyczne oraz potrzebne, wiele osób nie chce ich nosić. Dlaczego tak się dzieje? Takie okrycia głowy potrafią zepsuć nawet najtrwalszą fryzurę i zelektryzować włosy, w szczególności te długie. Dlatego, chociaż czapka dobrze ogrzewa w zimowe dni, niektórzy decydują się na pozostawienie jej w domu. Jednakże, jest na to pewien sposób. Warto zaopatrzyć się w czapkę z naturalnego i oddychającego materiału. Zapobiegnie to nie tylko elektryzowaniu się włosów, ale także nadmiernemu poceniu się skóry które może powodować zbyt szybkie przetłuszczanie się głowy. Dla osób, które lubią zmiany idealna będzie czapka dwustronna, którą w każdej chwili możemy wywrócić na drugą stronę i zmienić jej wygląd. Z jednej strony może posiadać ciekawy wzór, z drugiej – być jednolita. Jeśli chcemy, aby nasza fryzura nie popsuła się podczas jej noszenia, powinniśmy postawić na czapki luźne, pod którymi zmieści się bardzo dużo włosów. Mają one charakterystyczne, długie i zwisające końce – właśnie taki krój czapki polecany jest przez fryzjerów.

Wielki wybór czapek dostępnych w sklepach daje nam ogrom możliwości. Możemy je dobrać idealnie do swoich potrzeb, wymagań czy własnego stylu. Świetne na zimową porę są czapki dwustronne, które pasują do wielu ubrań. Posiadając jedną taką czapką, tak naprawdę zyskujemy dwie różne.