Czy damskie kalosze muszą być wysokie?

Jesień jest porą roku, która nas raczej nie rozpieszcza i pod względem zagrożeń zdrowotnych, jest zaraz po zimie najcięższa porą roku. Zdradliwe słońce, którego wypatrujemy każdego dnia, może tylko wyglądać na ciepłe, bo towarzyszy mu silny wiatr, który potrafi nas skutecznie rozłożyć na łopatki i zmusić do leżenia w łóżku.

Wybór damskich kaloszy

kalosze damskie wysokieKasztany spadają z drzew, liście lecą i tańczą na wietrze a temperatura zaczyna zbliżać się do jesiennych statystyk, kiedy spada najwięcej deszczu. Na taką aurę najlepiej pasują gumiaki, kalosze czy jak mówią ludzie na wsi gumofilce. Takie obuwie, skutecznie nas ochroni przed deszczem i jesienną pluchą. Kalosze damskie wysokie charakteryzują się cholewką do poziomu kolan, przez co mamy gwarancję, że do wnętrza buta nie dostanie się ani kropelka wody. Są także kalosze z niską cholewką, do wysokości kostki, które już nas tak nie zabezpieczą przed wodą, ale na pewno sprawią, że nasze stopy będą suche, a kałuże nie przemoczą nam obuwia. Kalosze są wykonane ze specjalnej gumy elastycznej, która nie przepuszcza wody i utrzymuje stałą temperaturę. W wersji zimowej, kalosze mogą być ocieplane materiałem, na przykład welurem, który jest ciepły i przyjemny w dotyku albo klasycznym filcem. Gumiaki mają zazwyczaj mały obcas, który perfekcyjnie utrzymuje właściwą postawę i zapewnia wygodne chodzenie po każdej nawierzchni. Kalosze są dziś dostępne niemalże w każdym kolorze, dlatego też każdy bez większego problemu, znajdzie model odpowiedni dla siebie.

Wysokie, czy niskie, ocieplane czy klasyczne, kalosze zawsze będą w modzie, bo to bardzo praktyczny model obuwia, który idealnie się sprawdza przy kapryśnej, jesiennej lub też zimowej pogodzie. Wystarczy gruba skarpeta i możemy już przemierzać świat wzdłuż kierunku licznych kałuży.