Czy organizacja wesela w namiocie to dobry pomysł?

W Polsce coraz popularniejsze się staje organizowanie wesele na powietrzu, zgodnie z zachodnią modą. Czy jednak ślub na powietrzu to w polskich warunkach pogodowych dobry pomysł, i czy sam namiot weselny spełni swoją rolę równie dobrze jak sala weselna? O tym tu powiemy.

Co warto wiedzieć o ślubie w plenerze i wynajmie namiotów weselnych

wynajem namiotów weselnychŚluby w plenerze zdarzają się w Polsce coraz częściej, niemniej nadal wiele młodych par nieco obawia się tego rozwiązania. Sporo zastrzeżeń budzi tu nie przewidywalność polskiej pogody. Co ze ślubem jeśli ona nie dopiszę? Jest to pewien problem, jednak od tego są własnie namioty, które na wesela się wynajmuje. Chronią one zarówno przed nadmiernym słońcem jak i deszczem, a także o czym warto pamiętać niektóre z nich są także ogrzewane, dzięki czemu nasi goście nie zmarzną jeśli będzie chłodniej. Sam wynajem namiotów weselnych nie powinien stwarzać nam trudności. Pamiętajmy jednak o tym by dobrać odpowiednie wyposażenie, nie wszystkie bowiem namioty na standardzie mają oświetlenie czy podłogę. Co jednak ważne przy organizacji wesela w plenerze zawsze powinniśmy uprzedzić o tym że ślub jest np. w ogrodzie, ponieważ wymusza to na nich nie co inny strój. Sama organizacja wbrew temu co się może wydawać nie jest szczególnie utrudniona. Znalezienie cateringu czy orkiestry która obsłuży takie wesele nie będzie bardziej kłopotliwe niż mia loby to miejsce mieć w sali. Co ważne warto pamiętać o tym, że taki ślub często jednak jest znacząco tańszy, co wielu nie przekonanych może przekonać. 

Organizacja ślubu w plenerze wynajem namiotu czy znalezienie cateringu to wcale nie taki duży problem jak nam się wydaje. Dlatego jest to opcja która warto choćby rozważyć, ponieważ otoczenie przyrody to sceneria, która zapewni, że nasze wesele będzie miało wyjątkowy klimat i będzie niepowtarzalne.