Czym są materace siedmiostrefowe?

Z całą pewnością każdy, kto przynajmniej raz w swoim życiu dokonywał zakupu materaca do łóżka, zgodzi się, że jest to kategoria produktów, która charakteryzuje się dość dużym zróżnicowaniem. Zróżnicowanie to związane jest z materiałem, z którego wykonane jest wnętrze materaca, ale również z kilkoma innymi właściwościami, którymi dana struktura się charakteryzuje.

Specyfika materaca kieszeniowego siedmiostrefowego

wygodny materac kieszeniowy siedmiostrefowyMaterace kieszeniowe, to oczywiście typ materacy sprężynowych, w którym każda sprężyna umieszczona jest w osobnej kieszeni materiałowej, dzięki czemu materac ugina się tylko w tym miejscu, na którym znajduje się ciężar naszego ciała. Dzięki tej właściwości materace kieszeniowe doskonale sprawdzają się jako materace dwuosobowe. Jednym ze szczególnych typów materacy kieszeniowych jest wygodny materac kieszeniowy siedmiostrefowy. Jest to materac, który na swojej długości ma wyróżnionych siedem różnych stref, które zróżnicowane są między sobą ze względu na poziom twardości, co ma zapewnić nam komfort snu poprzez odpowiednie podtrzymywanie poszczególnych partii naszego ciała. Dzięki temu możliwe jest szczególne utwardzenie materaca w miejscu, gdzie znajduje się odcinek lędźwiowy naszego kręgosłupa, który powinien być odpowiednio podparty podczas snu. Jednocześnie możliwe jest odciążenie barków i bioder, poprzez zmniejszenie poziomu twardości w tych właśnie miejscach. Dzięki wyróżnieniu siedmiu stref twardości, materac jest w stanie jeszcze lepiej dopasować się do naszego ciała.

Oczywiście wszystko to możliwe jest wyłącznie wtedy, gdy dobierzemy materac, który jest odpowiedni dla naszego wzrostu. Tylko w takim wypadku wszystkie siedem stref będzie odpowiednio rozmieszczonych w strukturze zakupionego przez nas materaca. W przypadku materaca siedmiostrefowego konieczne jest więc dokonanie zakupu po konsultacji ze specjalistą.