Czyszczenie dywaników samochodowych w Toyocie Yaris

Niektórzy faceci potrafią miesiącami nie myć ani nie odkurzać swoich samochodów. Nigdy tego nie rozumiałem. Odkąd tylko kupiłem sobie pierwszy samochód, zawsze dbałem o to, by był czysty i estetyczny, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz.

Wytrzepywanie i odkurzanie dywaników samochodowych

dywaniki samochodowe toyota yarisW zeszłym tygodniu zauważyłem, że środek nadaje się już do ponownego czyszczenia. Nie było w tym niczego dziwnego – w końcu poprzednim razem czyściłem go miesiąc temu, a był to środek jesieni – pora, w której najłatwiej o błoto i brud w środku samochodu. Udałem się do garażu wraz z przenośnym odkurzaczem i paroma innymi rzeczami, które miały ułatwić mi zadanie. Przede wszystkim musiałem zacząć od dywaników samochodowych. Ten element zwykle jest brudny, ale jesienią potrafi on wyglądać naprawdę strasznie. Powyjmowałem wszystkie dywaniki i zacząłem wytrzepywać je o metalową kratkę. Leciało z nich bardzo wiele kurzu i brudu – to był świetny pomysł, by zabrać się za ich czyszczenie. Gdy tylko skończyłem to robić, postanowiłem, że przejadę po nich odkurzaczem. Jeśli chodziło o dywaniki samochodowe toyota yaris miała je naprawdę dopracowane. Nie w każdym samochodzie producent przykłada się do tego, by dywaniki można było łatwo wyjąć i włożyć, oraz by czyszczenie ich było proste i przyjemne. To nie jest mój pierwszy samochód o który dbam, dlatego też mogę coś na ten temat powiedzieć. Gdy dywaniki były już tak czyste, że lepiej z nimi być nie mogło, włożyłem je z powrotem do samochodu.

Reszta czynności nie zajęła mi wiele czasu. Efekt z kolei był bardzo pozytywny – wcześniej auto wyglądało jakbym jeździł nim po lesie, podczas gdy teraz odzyskało wygląd samochodu, który dopiero co wyjechał z salonu. Warto dbać o swoje cztery kółka – od razu przekłada się to na wygląd i wrażenia z jazdy.