Czyszczenie lakieru suchym lodem

O lakier samochodu lub motocykla trzeba należycie dbać. Jest wiele technik czyszczenia lakieru. Niektóre z nich można wykorzystywać samodzielnie, a po inne trzeba się zgłosić do specjalisty, który zna się dobrze na temacie. Tak jest z czyszczeniem lakieru za pomocą lodu. Technika ta pomaga wyczyścić każdego rodzaju zabrudzenia, nawet plamy po oleju, lecz trzeba wiedzieć w jaki sposób ją stosować.

Jak czyścić lakier lodem?

mycie suchym lodemCzyszczenie lakieru zaczyna się od sprawdzenia, czy nie ma na nim wyraźnych ubytków. Jeśli są, to miejsce powinno być czyszczone delikatniej. Po takim sprawdzeniu zaczyna się właściwe mycie suchym lodem. Lód wkłada się do specjalnego pojemnika, który zamontowany jest w myjce ciśnieniowej. To ona sprawia, że drobinki tego materiału stają się lotne. Pierwsze czyszczenie wykonuje się z odległości około dwóch metrów. Głównie skupia się uwagę na płaskie powierzchnie, takie jak maska przednia, dach lub drzwi. Po przeczyszczeniu tych powierzchni fachowiec patrzy jak zachowuje się lakier. Jest to tylko profilaktyczne badanie, które ma potwierdzić, czy za jakiś czas również będzie można wykonać takie czyszczenie. Następnie czyści się bardziej szczegółowo. Pod uwagę brane są listwy przylegające do pojazdów, emblematy oraz grill przedni. Ta technika doskonale wypłukuje brud z takich miejsc. Ostatnie są felgi, a także zderzaki (łącznie z elementami, które nie są widoczne na zewnątrz).

Według mnie jest to najlepszy sposób na pozbycie się kilku rodzajów zabrudzeń. Po pierwsze chodzi o smary, które zamarzają, a następnie odpadają z nadwozia. W upalne dni w okolicach kół mogą pojawić się plamy ze smoły, którą łatane są dziury w jezdni. Kiedy się rozgrzeje koła wyrzucają ją na lakier. Czyszczenie lodem całkowicie pomaga w pozbyciu się ich.