Derma roller – gabinet kosmetyczny w domu

Która z kobiet nie chciałaby skutecznie zadbać o swoją skórę? Teraz jest to możliwe w domowym zaciszu. Firmy kosmetyczne prześcigają się w ofertach sprzętu do samodzielnych zabiegów upiększających. Warto przyjrzeć się bliżej tym małym pomocnikom dla kobiet pragnących zaoszczędzić czas i pieniądze, nie tracąc przy tym urody i zdrowego wyglądu.

Zabiegi derma rollerem

derma rollerGładka skóra, jędrna szyja, dekolt bez zmarszczek. To wszystko i więcej jest w stanie zapewnić derma roller. Za niewielką kwotę otrzymujemy mały wałeczek pokryty blisko tysiącem malutkich igiełek. Wałek tworzy na skórze dziesiątki tysięcy mikro uszkodzeń. Uszkodzenia te ułatwiają przenikanie składników aktywnych takich jak: kwas hialuronowy, witamina C, kolagen, komórki macierzyste, czy wszelkiego rodzaju kremy odżywcze i nawilżające, do głębszych warstw skóry. Dzięki temu skóra regeneruje się nie tylko od zewnątrz ale i od środka. Ponad to te małe ranki stymulują organizm do samoistnej regeneracji i większej produkcji wiązań kolagenowych, co sprawia że skóra staje się bardziej napięta, nawilżona i gładka. Derma roller z powodzeniem może być stosowany do każdego rodzaju skóry i niezależnie od wieku. Zmniejsza pory, wygładza zmarszczki, poprawia koloryt skóry. Należy jednak pamiętać by dobrać odpowiednią długość igieł do skóry, gdyż za długie igły mogą powodować zbyt głębokie rany, które będą się trudniej goić a efekt nie będzie zadowalający. Na rynku dostępne są tańsze wersje mechaniczne jak i droższe elektryczne, wyposażone w wymienne głowice, co wspomaga w utrzymaniu odpowiedniej higieny.

Derma roller to świetny sposób na osiągnięcie wyglądu jak po kosztownych zabiegach kosmetycznych. Zaoszczędzi on nie tylko pieniądze ale i czas, gdyż umożliwia samodzielne wykonanie kuracji w domu. Jest to wspaniały, nowoczesny sposób na spłycenie zmarszczek i pozbycie się obwisłej skóry na szyi.