Dobry ortodonta w Rzeszowie

Każdy z nas powinien dbać o zęby i szczękę oraz prawidłowy układ szczęki, a co za tym idzie prawidłowy zgryz. Nie zawsze niestety tak jest, że rodzimy się z doskonałym uzębieniem. Często musimy w toku naszego dorastania współpracować ze specjalistą jakim jest ortodonta. Lekarz ten jako fachowiec w swojej dziedzinie, z pewnością pomoże nam w każdej kwestii z tym związanej.

Polecany ortodonta z Rzeszowa

Ortodonta - RzeszówNajczęściej odwiedzają go dzieci w wieku przedszkolnym i młodzież, lecz w ostatnich czasach również ludzie dorośli. Leczenie odbywa się za pomocą aparatu ortodontycznego, ruchomego oraz stacjonarnego. Na początek lekarz ten zleci nam noszenie tego pierwszego. Jest on przeznaczony dla dzieci, gdyż jego siła jest słabsza, a uzębienie najmłodszych jeszcze zdolne do modelowania. Noszenie aparatu leczy między innymi wady zgryzu. Ortodonta – Rzeszów to ceniony i polecany specjalista, któremu musimy zaufać. Na pierwszą wizytę poczekamy kilka tygodni, później już będą to spotkania kontrolne. Każdy aparat jest raz w miesiącu podkręcany. Jeśli mamy dziecko, które nie ukończyło trzynastego roku życia, będziemy leczyli je bezpłatnie w przychodni rejonowej, która posiada umowę z narodowym funduszem zdrowia. Jeśli jesteśmy już dorośli usługa ta będzie płatna w stu procentach. Dla dorosłych i młodzieży aparat musi być stacjonarny. Są tego sensowe powody. 

Tylko ten rodzaj pozwoli na skuteczne leczenie i poprawę stanu naszego uzębienia. Cała sprawa zamyka się w cenie w okolicach dwóch tysięcy złotych. Warto jednak zainwestować w swoje zdrowie oraz wygląd i poświęcić te środki finansowe. To nic trudnego, a po pewnym czasie będziemy mogli cieszyć się zdrowym, równym uzębieniem i pięknym uśmiechem. Warto to zrobić dla siebie i dla naszych dzieci.