Dobry preparat z magnezem

Przyznać trzeba, że wpędzie życia, natłoku obowiązków, a także wśród licznych zadań, jakie mamy do wykonania każdego dnia nasza codzienna dieta często nie jest tak zbilansowana, jak być powinna. Coraz częściej zdarza się, że brakuje w niej niektórych witamin, a także minerałów. O ile jednorazowe braki nasz organizm może sobie skompensować, o tyle trwały niedobór może być szkodliwy dla zdrowia.

Polecane suplementy diety z magnezem

jaki magnez najlepszy Jednym ze składników, które coraz częściej pojawiają się na liście niedoborów jest magnez. W mediach społecznościowych, a także reklamie telewizyjnej oraz radiowej możemy usłyszeć wiele informacji na temat tego, na jakie najczęściej niedobory skarżą się Polacy. Wśród pojawiających się na pierwszym miejscu jest magnez. Jego niedobór objawia się zmęczeniem, znużeniem, zaburzeniami koncentracji, a ostatecznie także skurczami oraz innymi zaburzeniami ze strony układu nerwowego. Nic więc dziwnego, że coraz częściej zastanawiamy się, jaki magnez najlepszy będzie dla nas. Na rynku farmaceutycznym dostępnych jest wiele produktów leczniczych, a także suplementów diety zawierających ten pierwiastek. Warto jednak zwrócić uwagę na to, w jakiej postaci magnez w nim występu. Otóż węglan magnezu nie wchłania się tak dobrze z przewodu pokarmowego, jak sole organiczne. Wśród najlepiej przyswajalnych znaleźć możemy oczywiście magnez w postaci chelatu. Chelatacja poprawia przyswajalność nawet o kilkadziesiąt procent, dzięki czemu wszelkie niedobory są w szybkim tempie uzupełniane.

Formą podania są zazwyczaj tabletki lub też tabletki musujące. Warto jednak wiedzieć, że tabletki musujące są dla wielu osób bardziej komfortową postacią do przyjęcia ze względu, że część społeczeństwa może mieć problem z połykaniem tabletek o dużej wielkości. Nic więc dziwnego, że stawiamy często właśnie na tabletki musujące, zamiast zwykłych tabletek.