Dobry system dozowania

Wraz z rodzicami wybudowaliśmy basen na lato. Tak się cieszyliśmy, że w końcu będzie można sobie popływać. Tata był świetnym pływakiem, mama trochę gorszym, jednak była okazja, żeby w końcu się nauczyła. Tak skupiliśmy się na tej atrakcji, że w końcu mamy basen, że nie pomyśleliśmy trzeźwo, że o basen trzeba należycie dbać.

Systemy dozujące do basenu

system dozowaniaBasen był u nas spontaniczną decyzją i żadne z nas nie natrudziło się nawet w minimalnym stopniu, żeby wyszukiwać informacji na temat zajmowania się basenem. Bardzo szybko pojawiły się glony i śliskie boki basenu. Wszystko to przez to, że nie wprowadzaliśmy odpowiednich substancji do naszego basenu. Trzeba było to jak najszybciej zmienić i w tym celu nabyliśmy specjalny system dozowania środków chemicznych. Nie znaliśmy się na tym, dlatego gdybyśmy mieli sami aplikować chlor i substancje na algi to mogłoby się to źle skończyć. Byliśmy dosyć roztrzepaną rodziną. Dowiedzieliśmy się, co musi znajdować się w basenie koniecznie. Przyjechał do nas specjalista, który pomógł nam zainstalować systemy dozowania, bo stwierdziliśmy, że tak będzie najwygodniej. Dzięki temu w krótkim czasie woda odzyskała dawną przejrzystość. Systemy dozowania zawierają w sobie chlor i inne substancje działające przeciwko rozwojowi bakterii. Poza tym, środek na algi jest niezwykle ważny, ponieważ bez niego, można poślizgnąć się na dnie basenu.

Na szczęście, w odpowiednim momencie zadbaliśmy o odpowiednią higienę basenu. Jakość wody zdecydowanie się poprawiła. W końcu nikt nie poślizgnie się o dno basenu. Mogłoby się to dla nas źle skończyć, gdybyśmy w odpowiednim momencie nie zaczerpnęli porady z internetu. Nasze systemy działają bez zarzutu i odpowiednio oczyszczają wodę, a my możemy się kąpać w spokoju.