Ekstruder do folii usprawni linie produkcyjną

W inżynierii chemicznej, proces wytwarzania długich elementów z tworzyw sztucznych, nosi nazwę wytłaczania. W dzisiejszym przemyśle spożywczym, fabrycznym, czy technicznym, linie produkcyjne nie funkcjonowałyby bez profesjonalnych wytłaczarek.

Czym jest ekstruder do folii?

ekstrudery do foliiProces wytłaczania polega na uplastycznianiu tworzywa w układzie uplastyczniającym (jakkolwiek to brzmi) i przepychaniu go przez kanały o odpowiednio nadanym profilu. Dane tworzywo należy ogrzewać do momentu aż uzyska odpowiednią plastyczności, a następnie przetłacza się je przez głowicę wytłaczarską aby na koniec do schłodzić. W ten sposób uzyskujemy tzw. wytłoczynę. Wytłaczanie jest metodą przetwórstwa fizyczno – chemicznego. Najpopularniejszymi urządzeniami tego typu są ekstrudery do folii. Pozwalają one na nadanie odpowiedniego kształtu, formy oraz nanoszą na folię różnego rodzaju nadruki w formie tłoczeń. Wśród producentów, raczej nie znajdziemy takiego, który nie wyposażyłby swojej firmy w tego rodzaju sprzęt. Ekstruder do folii wykonuje pracę niemożliwą dla ludzkich rąk, dlatego jest tak powszechnie stosowany. Maszyna jest dość duża i bardzo ciężka, dlatego lepiej wybrać jedno, stałe miejsce, bez konieczności powtórnej zmiany jej miejsca. Ceny ekstruderów do folii są zróżnicowane i zależą od marki producenta, modelu, no i oczywiście od tego czy kupujemy sprzęt nowy, czy taki, który był już eksploatowany w innym przedsiębiorstwie. Ceny, nawet używanych wytłaczarek, jednak do najniższych nie należą, gdyż każde tego typu urządzenie to sprzęt przemysłowy, za który w każdym przypadku zapłacimy dziesiątki tysięcy złotych.

Ekstrudery do folii, to podstawowe rozwiązanie dla każdej firmy, chcącej usprawnić i ulepszyć swoją linię produkcyjną. Bez tego rodzaju sprzętu, nie mogą się obejść nowoczesne hale produkcyjne, produkujące na masową skalę, praktycznie w każdej branży.