Elektryczne auta dla dzieci

Większość dzieci lubi się bawić w to, co robią rodzice. Czyli najczęściej dziewczynki opiekują się lalkami, a chłopcy udają, że są kierowcami samochodów. Dla małego fana motoryzacji można kupić prawdziwy samochód, którym będzie samodzielnie jeździł.

Od jakiego wieku są dozwolone samochody elektryczne?

auta elektryczne dla dzieciPrzy wyborze zabawek dla naszych dzieci powinniśmy się przede wszystkim kierować ich bezpieczeństwem. Najprostszym sposobem jest przestrzeganie wieku od jakiego są one dozwolone oraz sprawdzanie, czy posiadają niezbędne certyfikaty jakości. Auta elektryczne dla dzieci są dozwolone od około trzech lat, ponieważ maluchy mogą w nich tylko siedzieć przypięte pasami, a rodzić będzie za nich sterować pojazdem. Jednak samodzielnie takimi samochodami mogą się poruszać dopiero cztero, lub pięciolatki. Dla dzieci to świetna forma rozrywki, gdyż w końcu mogą na spacer jechać, a nie tylko iść. Najczęściej w sklepach można spotkać modele samochodów w wersji cabrio, gdyż do takich łatwo wsiąść i z nich wysiąść. Klasyczne limuzyny, czy sedany, mają długość około stu paru centymetrów i szerokie są na około czterdzieści centymetrów. W środku są miejsca dla dwójki dzieci, z czego każdy fotel jest wyposażony w oddzielny pas bezpieczeństwa. Kierowanie pojazdem elektrycznym jest bardzo łatwe, bo za jazdę w przód odpowiada jeden pedał, a za hamowanie drugi. Opanowania kierownicy nie stwarza dzieciom większych problemów, więc pozostaje jedynie znaleźć odpowiednie miejsce do jazdy samochodzikiem.

Pojazdy elektryczne są zasilane wydajnymi i małymi akumulatorami, które wystarczy raz na czas podładować. Ceny samochodów na akumulator może i nie są niskie, ale uśmiech i radość dziecka dla większości rodziców jest bezcenna, dlatego kupują im wymarzone samochodziki.