Glony w zbiornikach wodnych

 

Zdecydowanie wolimy spędzać czas w czystych zbiornikach wodnych, które także nie posiadają w sobie jakiejś większej roślinności. Zwykle odrzuca nas sama myśl o kąpaniu się w mocno zarośniętym zbiorniku wodnym, czy zbiorniku ze sporą ilością organizmów żywych. Dlatego też posiadamy pewnego rodzaju manię na oczyszczanie takowych zbiorników, aby woda była jak najczystsza.

Jak pozbywać się glonów w basenie?

środek na glony w basenieIstnieje ogromna ilość czynników, które wpływają na jakość wody w naszym zbiorniku wodnym. Wpływa na nią chociażby regularne czyszczenie wody, jej pH, czy używanie odpowiednich środków czyszczących, oraz zmieniających skład chemiczny wody. Częstym problemem jest jednak pojawianie się mikroorganizmów w naszych basenach, zwykle są to glony, które są niezwykle widoczne na tafli wody i powodują zmianę jej koloru. Często skutkuje to w wodzie o charakterystycznej, zielonkawej barwie, która zdecydowanie nie jest zbyt przyjemna dla oka i zdecydowanie może być odrzucająca. Obecność glonów w zbiorniku wodnych jest wystarczającym czynnikiem by pozbawić chęci wejścia do niej większości osób zainteresowanych. Jeśli chcemy by nasze kąpielisko znów wyglądało zachęcające i żebyśmy nie musieli wstydzić się przed sąsiadami to warto zainwestować w środek na glony w basenie, który przy odpowiednim dawkowaniu i odpowiednich warunkach powinien sprawdzić się bardzo dobrze w pozbyciu się tych mikroorganizmów. Ważne jest jego odpowiednie dawkowanie, oraz utrzymanie odpowiedniego pH wody, gdyż pH powyżej 7.6 będzie bardzo sprzyjać rozwojowi wszelakich glonów, sinic i bakterii.

Obecność mikroorganizmów w naszych basenach na pewno nie jest zbyt przyjemnym problemem, jednak nie jest to problem, któremu nie można zaradzić. Wystarczy odpowiednia eksploatacja takowego zbiornika wodnego, sumienne wykonywanie obowiązków z nim związanych i stosowanie odpowiednich środków chemicznych, które pozwolą wyeliminować zanieczyszczenia tego typu i zapobiec im w przyszłości.