Gotowe, proste firanki do kuchni

Jeżeli posiadamy okno w kuchni, warto pomyśleć o jego udekorowaniu za pomocą odpowiednich firanek. Jest to doskonały sposób, aby nadać pomieszczeniu charakteru, a duży wybór fasonów i wzorów sprawia, że bez problemu można znaleźć coś odpowiedniego.

Najprostsze gotowe firanki na kuchenne okno

proste firany gotowe do kuchniFiranki do kuchni zazwyczaj różnią się znacząco od tych przeznaczonych do innych pomieszczeń. Tutaj dużo częściej niż np. w salonie stawiamy na prostotę i rezygnujemy z udziwnionych falban, lambrekinów czy skomplikowanych upięć. W większości mieszkań okna kuchenne nie są zbyt duże, dlatego też znacznie lepiej sprawdzają się krótkie firanki lub nawet niewielkie zazdrostki. Zwykłe, proste firany gotowe do kuchni kupimy w każdym sklepie z firanami, ale też w popularnych sieciówkach z dekoracjami dla domu czy online. Często ozdobione są one nadrukami lub haftami z motywami kuchennymi – np. owocami czy filiżankami. Bardzo duży wybór i najczęściej niewielkie wymiary sprawiają, że bez problemu można kupić firanki do kuchni od razu gotowe do zawieszenia, których nie trzeba już dopasowywać czy obszywać. Co więcej dzięki swoim niewielkim rozmiarom, są one zazwyczaj niedrogie. Bardziej wymagający klienci mogą poszukać wśród różnych ofert rękodzieła. Znajdziemy tam firanki ręcznie haftowane czy np. ozdobione robioną na szydełku koronką. Mogą one być gotowe lub wykonywane na zamówienie. Na pewno będą nieco droższe od swoich sklepowych odpowiedników, jednak warto zainwestować w coś pięknego i niepowtarzalnego.

Ciekawie udekorowane okno dodaje klimatu całej kuchni. Doskonały efekt możemy osiągnąć naprawdę niewielkim kosztem i wysiłkiem, wybierając firany z licznych, dostępnych w sklepach opcji. Do najpopularniejszych należą te o motywach rustykalnych.