Internetowe platformy edukacyjne

Komputery w szkołach zamiast tradycyjnych dzienników to już norma. W wielu placówkach korzysta się z dzienników internetowych, do których ma dostęp nauczyciel, uczeń oraz rodzic. Jest to ułatwienie życia dla każdego z nich. W dalszym ciągu trzeba szkolić nauczycieli i uczyć ich wykorzystania internetu do nauki. Jak to zrobić?

Platformy do nauczania

platforma e-learningWiele dzienników elektronicznych oferuje swoim użytkownikom nauczanie przez Internet. Jest to tak zwana platforma e-learning. Nauczyciel, który chce nauczyć czegoś dzieci, może dodać na nią egzamin, zadanie lub grę edukacyjną. Dziecko w szkole lub domu ma do niej dostęp. Platforma e-learning ma wiele zalet. Jakich? Nauczyciel widzi wyniki swoich uczniów oraz może zauważać ich postępy. Widać na czym powinien się skupić w nauczaniu, aby wyeliminować błędy Szczególnie dobre jest to dla nauczycieli matematyki. Poza tym łatwo jest kontrolować który uczeń odrobił zadanie domowe, ponieważ widać dokładny czas korzystania z platformy. Uczeń może się przez nią komunikować z nauczycielem w razie problemów. Jest to naprawdę atrakcyjna forma nauczania, ponieważ każde dziecko ma dostęp do co najmniej jednego komputera w domu. Szkoły również posiadają sale informatyczne, dlatego jeśli ktoś nie może wejść na platformę w domu, to nadal ma szanse korzystania z niej. Rodzice również mogą obserwować tok nauczania dziecka, patrząc przez swój profil personalny na platformie. 

Unowocześnianie szkoły jest dobre, ponieważ młodzież zawsze lubi iść z postępem czasu. W ten sposób miejsce to nie kojarzy się źle, a uczniowie czują się w nim dobrze. Nauczyciele muszą przyzwyczaić się do tego, że elektroniczne rozwiązania są teraz absolutną normą. Dobrym pomysłem są specjalne szkolenia dla nich z obsługi oprogramowań edukacyjnych.