Jak przygotować skórę do zabiegu depilacji?

Osoby, które chcą skorzystać z zabiegu depilacji laserowej, powinny wiedzieć o tym, w jaki sposób zadbać o skórę przed zabiegiem. Na skórze nie mogą znaleźć się skaleczenia czy zadrapania. Takie rany na skórze spowodują, że zabieg depilacji będzie bolesny.

Ile kosztuje zabieg depilacji laserowej?

depilacja laserowa dla mieszkanek WrocławiaSkóra musi być zdrowa – choroby skórne wykluczają daną osobę z możliwości skorzystania z zabiegu depilacji laserowej. To jeszcze nie wszystko. Przed zabiegiem nie można korzystać z solarium. Nie warto wykonywać też gruboziarnistego peelingu, który sprawia, że wierzchnia warstwa naskórka zostaje usunięta. A to wszystko po to, by zabieg depilacji był skuteczny i oczywiście bezbolesny. Osoby, które cierpią na takie schorzenia skórne jak łuszczyca, bielactwo, opryszczka nie mogą korzystać z zabiegu depilacji laserowej. Taka depilacja laserowa dla mieszkanek Wrocławia nie jest też odpowiednim rozwiązaniem dla kobiet w ciąży. Osoby zainteresowane depilacją laserową powinny używać tylko łagodnych środków pielęgnacyjnych, najlepiej hipoalergicznych. Chodzi o to, by w żaden sposób nie podrażnić skóry przed wykonaniem zabiegu. Nie każdy może pozwolić sobie na taki zabieg również ze względu na jego koszty. Trwałe usunięcie owłosienia z konkretnej partii ciała kosztuje. Ceny wahają się w zależności od tego, z jakiej części ciała będzie usuwane owłosienie. Znaczenie ma także to, gdzie zabieg zostanie wykonany i jaki laser będzie do tego wykorzystywany. Ogólnie ceny wahają się między 140 a 10 000 zł.

Trzeba jednak pamiętać, że są to ceny za cały proces usunięcia owłosienia. Kolejna depilacja laserowa będzie potrzebna dopiero po roku od zabiegu, więc z pewnością jest to opłacalna metoda. Są też urządzenia, które pozwalają wykonywać takie zabiegi samodzielnie w domu, ale ich cena jest wysoka.