Jak robić lepsze zdjęcia?

Robiąc swoje pierwsze zdjęcia za pomocą lustrzanki korzystałam głównie z trybu automatycznego przekonana, że to właśnie dobry sprzęt zapewni mi świetną jakość fotografii. Im dłużej zaczęłam zajmować się fotografią, tym częściej sięgałam po różnego typu poradniki czy oglądałam vlogi, które pomogły mi zrozumieć że magia dobrych zdjęć jest zależna przede wszystkim od kompetencji fotografa. Po zdobyciu podstawowych informacji na temat zastosowania obiektywów czy nastawy ekspozycji zaczęłam zajmować się fotografią kreatywną.

Zdjęcia portretowe z lampkami LED

fotografia portretowa warszawaOstatnio w Internecie na różnych portalach społecznościowych takich jak Facebook czy Instagram można zaobserwować jeden ze zdecydowanie najpopularniejszych trendów, jakim są portrety z lampkami LED. Przygotowując się do sesji w pierwszej kolejności poczekałam, aż będzie odpowiednio ciemno, ponieważ głównym światłem, którym chciałam oświetlać osobę fotografowaną był właśnie łańcuch wykonany z lampek. Kolejną istotną kwestią był dobór stylizacji. Do sesji takiej jak zdjęcia portretowe z wykorzystaniem zastosowanych przeze mnie modyfikatorów światła świetnie sprawdzą się przede wszystkim swetry oraz zastosowanie dodatkowych rekwizytów takich jak okulary, w których możemy uchwycić odbicie, a tym samym osiągnąć naprawdę ciekawe efekty. Do stworzenia kreatywnych sesji takich jak fotografia portretowa Warszawa, często stosuje również lustra, czy wykorzystać tzw. „naturalne ramki”, które pozwolą nam na stworzenie ciekawej kompozycji, a jednocześnie podkreślą tzw. mocne punkty obrazu.

Do wykonania zdjęć portretowych użyłam obiektywu stałego o ogniskowej 50mm, który pozwolił mi na uzyskanie delikatnej głębi ostrości, dzięki czemu twarz modelki była bardzo wyraźna. Z uwagi na fakt, że jednym zastosowanym przeze mnie źródłem światła były lampki LED czułość ISO ustawiłam na ok. 1600 dzięki czemu uniknęłam zbyt dużej ziarnistości na zdjęciu, a czas naświetlania na 1/100s a wartość przysłony na F1.4.