Jak wybrać odpowiednie biuro rachunkowe?

Jak co roku o tej samej porze wszyscy borykamy się z formularzami PIT. Jak właściwie uzupełnić pola, gdzie złożyć i wiele innych pytań nasuwa się każdemu, kto z księgowością na co dzień się nie spotyka. Czasem pytamy o radę znajomych, którzy już szczęśliwie złożyli dokument czy korzystamy z porad na różnorakich forach.

Współpraca z profesjonalnym biurem rachunkowym

Biuro rachunkowe poznańTeoretycznie uzupełnienie i wysłanie takiego formularza nie jest skomplikowane. Jednak podczas jego uzupełniania w wielu drobiazgach mamy wątpliwości. Możemy jednak skorzystać z pomocy profesjonalistów. Wypełnienie oraz przesłanie PIT do właściwego urzędu wykona każdy księgowy za niewielką opłatą. Wystarczy wystukać w wyszukiwarce hasło na przykład „Biuro rachunkowe poznań”, aby odnaleźć wszystkich specjalistów na terenie tego miasta. Czym się kierować, wybierając biuro dla siebie? Obejrzyjmy strony internetowe. Czy wyglądają profesjonalnie, czy zawierają podstawowe informacje o obsłudze. Możemy poszukać opinii w Internecie czy zajrzeć na profil społecznościowy firmy. Warto wybierać takie biura, gdzie pracuje więcej niż 1 czy 2 księgowych. Daje to możliwość skonsultowania, jeżeli nasz przypadek jest specyficzny i uwiarygadnia wykonanie naszego zlecenia w terminie. Nie bez znaczenia jest też często lokalizacja. Jeśli decydujemy się na stałą współpracę z biurem – na przykład w zakresie obsługi księgowej czy kadrowej firmy – niejednokrotnie dostarczamy dokumenty osobiście. Możemy także umówić się z księgowym na spotkanie wstępne, podczas którego omówimy stałą współpracę.

Prowadzenie firmy bez pomocy biura rachunkowego jest praktycznie niemożliwe. Warto więc podjąć współprace z profesjonalistami. Nawet zlecając księgowemu drobne zlecenie w zakresie wypełnienie formularza, warto, aby robiła to osoba doświadczona i obyta z najnowszymi przepisami.