Jaki puder stosować pod oczy?

Na rynku dostępnych jest dużo rodzajów pudrów i tak samo wiele ich zwolenników. Jedni wolą pudry sypkie i to ich używają do całej twarzy, inni wolą pudry w kamieniu. Ale to nie forma pudru jest najważniejsza, a to jakie puder ma właściwości. W szczególności jeżeli mówimy o tym, jaki puder nakładamy pod oczy, czyli tam gdzie skóra jest bardzo delikatna.

Pod oczy dobrze nakładać je pudry rozświetlające

puder rozświetlający pod oczySkóra pod oczami jest bardzo cienka przez co jest też bardzo delikatna. Dlatego też trzeba uważać na to co nakłada się na taką skórę oraz odpowiednio o nią dbać. Wiele osób ma sińce pod oczami, które zakrywa korektorem. Następnie na taki kryjący korektor dobrze jest nałożyć puder sypki, który ma dobre właściwości matujące oraz sprawia, że korektor nie waży się w zmarszczkach. Dla lepszego efektu dobrze jest nałożyć dużo takiego sypkiego pudru i zostawić go na kilka minut, a potem nadmiar usunąć czystym pędzlem. Jeżeli ktoś nie ma dużych cieni pod oczami i nie musi nakładać bardzo kryjącego korektora to świetnym rozwiązaniem będzie puder rozświetlający pod oczy. Puder rozświetlający daje naprawdę piękny efekt. Spojrzenie od razu wydaje się bardziej radosne, a spojrzenie rozświetlone. Puder taki nakładamy bardzo małą warstwą, tak by rozświetlenie nie było za duże. W końcu nie chcemy uzyskać efektu rozświetlacza nałożonego pod oczy. Puder rozświetlający nie ma takich mocnych właściwości matujących, więc można pod niego położyć trochę produktu matującego.

Można stosować kilka pudrów na twarz na raz. W zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać można innym pudrem utrwalać twarz, a inny nakładać np. pod oczy. W sklepach znaleźć możemy też pudry do konturowania oraz bronzujące, które mają jeszcze inne właściwości niż pudry rozświetlające czy też matujące.