Jaki rodzaj obroży dla psa wybrać?

Kiedy kupujemy lub dostajemy psa w opiekę pierwszą rzeczą, w jaką musimy się zaopatrzyć, jest obroża. Jednak powstaje pytanie, jaką obrożę kupić. Na rynku są dostępne różne modele, które charakteryzują się innym rodzajem zapinania oraz różnymi materiałami użytymi do jej produkcji. Jaką najlepszą obrożę możemy wybrać dla naszego psa?

Rodzaje obroży, jakie możemy nabyć dla naszego psa

najlepszy producent obroży dla psówWersje obroży różnią się od siebie przede wszystkim materiałem, z jakich są wykonane. Mogą one być wykonane z mocnych taśm poliestrowych oraz z różnych rodzajów skóry. Zapinanie obroży możliwe jest z pomocą zatrzasków, karabinków bądź tradycyjnych zapinań na klamrę. Najlepszy producent obroży dla psów dba o to, aby nasz pupil czuł się w niej komfortowo. Obroża nie powinna uwierać ani wyrywać sierści. Pies nie może przez nią czuć się źle, na przykład przez złe dobranie rozmiaru. Dlatego tak ważne jest zmierzenie obwodu karku psa i dopasowanie odpowiedniego rodzaju obroży. Występują one w różnych wersjach i z wieloma dodatkami. Do obroży może być dodana bandana dla psa, która stanowi też ozdobę dla naszego psiaka. Materiał, z którego wykonana jest obroża, musi być wytrzymały i odporny na warunki atmosferyczne, niezależnie czy jest to materiał sztuczny, czy naturalny. Materiały takie wolno się zużywają i długo służą naszemu psu.

Warto pamiętać, że do obroży naszego psa możemy przypiąć także identyfikator, który przydaje się w razie, gdyby nasz pupil oddalił się zbyt daleko. Możemy go przymocować do specjalnego oczka w obroży. Do paska obroży nabite mogą być różne ozdoby w postaci ćwieków czy nawet świecących błyskotek. Obrożę możemy regulować w taki sposób, aby pies nie był w stanie jej ściągnąć przez głowę, ale też, aby nie była zapięta za ciasno.