Jakie meble spotkamy w sklepie?

Kiedy odwiedzamy sklep nie zastanawiamy się jaki rodzaj mebli specjalistycznych znajduje się w nim. Dzięki dobrym meblom towar sklepowy może być rozłożony w komfortowy dla klienta sposób. Istnieje wiele rodzajów mebli, które spotkamy na co dzień w sklepie. Jakie to meble, czym się charakteryzują oraz z jakich materiałów są wykonane?

Meble sklepowe i ich główne rodzaje

meble do sklepuDo najważniejszych mebli sklepowych możemy zaliczyć różnego rodzaju regały. Dzięki nim sprzedawca i osoby odpowiedzialne za rozkładanie towaru mogą bezproblemowo umieścić go na półkach. Regałowe meble do sklepu mogą być stawiane przy ścianach lub na środku powierzchni handlowej. Posiadają zazwyczaj wiele półek, które są połączone ze specjalnymi wspornikami dla powiększenia stabilności całej konstrukcji regału. Mają też specjalne miejsca przeznaczone na przyczepienie cen, zwane listwami cenowymi. Regały występują w wielu rozmiarach, wysokościach oraz mogą posiadać półki w bardzo różnych wymiarach. Kolejnym ważnym rodzajem mebli sklepowych są lady oraz boksy kasowe. Dzięki nim klient może otrzymać oraz zapłacić za swój towar. Lady mogą być przeszklone i występować w ciągach, w zależności od asortymentu sklepu oraz przeznaczenia lady. Do lad dodawane są różnego rodzaju dostawki. Mogą być na nich umieszczone lottomaty, ekspresy do parzenia kawy lub koszyki sklepowe.

Meble które mają służyć płaceniu końcowemu w sklepie, to boksy oraz stanowiska kasowe. Znajdują się w nim taśmy automatyczne, kasa oraz terminale  przeznaczone dla płatności bezgotówkowych. Na stanowisku kasowym umieszczone są także towary o małych gabarytach jak batoniki czy gumy do żucia. Kasy mogą występować w rzędach, a na jednym boksie kasowym może pracować więcej niż jedna kasjerka lub kasjer.