Jakie wybrać radio na budowę?

Praca w ciszy jest nie tylko męcząca, ale praktycznie zdecydowanie mniej przyjemna ze względu na to, że się wydłuża. Bardzo często zdarza się, że na takiej budowie znajduje się tradycyjne radio, które niestety nie wytrzymuje próby czasu, ze względu na charakter pracy jaki wykonuje się na budowie.

Radio na budowie

hitachi radio ur18dslBranża budowlana do specyficzny sposób pracy, który wymaga pracy nie tylko wielu ludzi, sprzętu i maszyn. Taka praca nie była by możliwa bez tego, że dana ekipa budowlana nie posiada radia. Zazwyczaj taki sprzęt stanowi wymóg, który pozytywnie wpływa na komfort pracy. W większości takie radia wymagają posiadania dostępu do zasilania sieciowego, a to czasami jest trudne do zrealizowania w przypadku, gdy budowa zaczyna się od podstaw. W tym celu warto pomyśleć o zakupie hitachi radio ur18dsl. Takie radio stanowi świetnie rozwiązanie, ponieważ sprawdza się w większości prac budowlanych. Nie wymaga praktycznie żadnej obsługi po za jego włączeniem i wyłączeniem. W tym celu wbudowano do niego RDS. RDS pozwala na wyświetlanie podstawowych informacji takich jak: nazwa stacji, godzinę, datę itd. Nie trzeba posiadać stałego zasilania, gdyż takie radio posiada dość duży własny akumulator. Zwykle można taki akumulator ładować z sieci lub gniazdka zapalniczki, stanowiąc uniwersalne rozwiązanie. Te radio posiada dość mocną obudowę, która w razie uderzenia niego ciężkim przedmiotem nie spowoduje, że sprzęt przestanie działać. Radio posiada dwa głośniki 76 mm oraz port USB do ładowania telefonów 5V (0,5A).

Praca na budowie nie należy do łatwych i wcale nie musi być nudna jeżeli znajdzie w nim świetne radio, które będzie odporne na wszelkie uwarunkowania z tym związane. Dlatego warto wybierać radio od renomowanych producentów w celu zapewnienia sobie niezawodności przy wyborze takiego sprzętu.