Kaszuby dla aktywnych turystów

Wiele osób szuka miejsca, które idealnie nadawałoby się do aktywnego spędzania czasu. Ze względu na duże nachylenia terenu i strome podjazdy, wiele osób rezygnuje z jazdy na rowerze w górskich terenach, szukając bardziej łagodnych i mniej ostrych podjazdów. Tutaj na pierwszy plan wysuwają się Kaszuby, które oferują piękne tereny, jakie możemy eksplorować pieszo lub na rowerze.

Kaszuby – teren idealny dla wszystkich rowerzystów

kaszuby domkiDzięki swojemu niezwykłemu ukształtowaniu terenu, region kaszubski to idealne miejsce zarówno dla okazjonalnych wycieczkowiczów, jak i profesjonalnych rowerzystów górskich czy szosowych. Pagórkowate, polodowcowe tereny są idealne dla wszystkich rowerzystów, którzy lubią niezbyt strome podjazdy i zjazdy. Mając na względzie Kaszuby domki tutaj mogą mieć na wyposażeniu wypożyczalnie rowerów, które są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które nie mają możliwości przywiezienia swoich rowerów na wczasy. Wiele rejonów niedaleko jezior może być eksplorowanych drogami asfaltowymi lub szutrowymi. Daje to frajdę zarówno tym osobom, które preferują jazdę po równych i utwardzonych drogach, jak i tym, które są przyzwyczajone do jazdy po bocznych, szutrowych ścieżkach. Na Kaszuby przyjeżdżają także osoby, które trenują interwałowo, a ukształtowanie terenu sprzyja budowaniu wytrzymałości i kondycji. Wiele treningów może być przeprowadzanych właśnie podczas wizyty wczasowej w tych terenach.

Kaszuby to region o bardzo bogatych tradycjach rowerowych. Jednak może być on zwiedzany aktywnie także przez osoby, które preferują bieganie czy marsze nordic walking. Dzięki temu, że infrastruktura ścieżek i chodników jest tutaj bardzo dobra, turyści mają okazję spędzić wczasy aktywnie, i być zadowolonymi nawet z krótszego pobytu.