Klipsy powracają do łask

Innowacja wypiera starocie. Branża biżuteryjna w niczym się tym nie różni. Starodawne wiązane sznury korali z upływem czasu zyskały bezpieczniejsze zapięcie. To samo stało się z klipsami, kiedy kolczyki z zapięciem polegającym na przekłuciu uszu zaczęły zyskiwać popularność. Klipsy z mniejszym i większym powodzeniem co rusz starają się powrócić do łask.

Klasyczne ozdoby uszu

klipsyKolczyki niestety nie są dla każdego. Z różnych powodów – niektórzy po prostu nie chcą mieć dziurki w uchu, a inni nie mogą, na przykład z powodów zdrowotnych i dolegliwości skórnych. Wtedy najlepszym rozwiązaniem będą klipsy, dzięki którym nie muszą rezygnować z ozdób noszonych na uszach. Klipsy mogą składać się z różnych elementów i wielu rodzajów kamieni i metali szlachetnych, ale nie tylko. Twórcy sięgają również po bardziej tradycyjne rozwiązania, na przykład koraliki i szkło. Wzornictwo klipsów jest nieograniczone. Mogą to być kolczyki wiszące, dodające szyku i elegancji, lub przypominające tradycyjne kolczyki ze sztyftem mniejsze modele. Projektanci w swoich inspiracjach sięgają do przeszłości i nawiązują do ery wiktoriańskiej, staropolskich bursztynów i korali, a także do komunistycznej surowości i minimalizmu. Klipsy znajdziemy nie tylko w sklepach ze starociami i antykwariatami. Różnorodność wyboru oferują nam internetowe sklepy z tanią i ekskluzywną biżuterią.

Klipsy świetnie sprawdzą się jako prezent dla członkiń naszej rodziny ze starszego pokolenia. Mamy, ciotki i babcie z pewnością pamiętają czasy, kiedy to klipsy były popularniejsze od kolczyków. Z rozczuleniem wrócą do swoich czasów młodości z pomocą stylowej biżuterii. Te młodsze, siostry i kuzynki zakochane w stylu vintage również na pewno docenią taką nawiązującą do przeszłości ozdobę.