Konieczna higiena pościeli hotelowej

Każdy z nas zapewne doskonale zdaje sobie sprawę z tego, w jaki sposób działa hotel i jakich standardów czystości wymagamy od jego przestrzeni. Standardy higieny związane są przede wszystkim z czystością i świeżością pościeli, którą znajdujemy w naszym pokoju, ale również z czystością obrusów w hotelowej restauracji i dekoracji okiennych takich jak firany i zasłony.

Jak odbywa się pranie pościeli hotelowej?

dokładne pranie pościeli hotelowejOczywistym jest, że żaden hotel nie posiada tylu zmian pościeli, obrusów i firan, by dowolnie wymieniać je na nowe, za każdym razem, gdy ulegną one zabrudzeniu. Logicznym rozwiązaniem, które znamy również z naszych domowych zachowań, jest pranie wszelkich elementów tzw. bielizny pościelowej. Dokładne pranie pościeli hotelowej możliwe jest przede wszystkim dzięki działalności wszelkiego rodzaju pralni, które umożliwiają nam wypranie dużej ilości pościeli w odpowiednich warunkach. Należy bowiem wiedzieć, że standardy czystości narzucane hotelom przez państwowe instrukcje sanitarne, wymagają od nas prania pościeli, obrusów, firan i zasłon w odpowiedniej temperaturze, która pozwala na wyeliminowanie nie tylko zabrudzeń, ale także najróżniejszych bakterii i zarazków. Oczywiście możemy podobne warunki zorganizować w naszym hotelu, będzie się to jednak wiązało z dodatkowymi kosztami, a także zatrudnieniem osób, które będą zajmowały się praniem i prasowaniem bielizny pościelowej.

Jeśli prowadzimy hotel, warto na pewno przeanalizować różne rozwiązania, które umożliwią nam utrzymanie pościeli, obrusów, zasłon i wszelkich innych materiałowych produktów, charakteryzujących się dużymi rozmiarami, w odpowiedniej czystości. Dzięki temu będziemy mogli wybrać rozwiązanie, które jest dla nas najbardziej opłacalnym przy ilości prania, które generujemy w ciągu dnia.