Korony zębowe zrobisz w Olsztynie

 

Piękne i zdrowe uzębienie powinno być ważne dla każdego z nas. Nie zawsze dostatecznie o nie dbamy, w wyniku czego w jamie ustnej rozwija się próchnica oraz dochodzi do przebarwień szkliwa. Dobry dentysta przy obecnej technologii jest w stanie zdziałać cuda.

Dentysta z Olsztyna wykona korony zębowe

korony zębowe olsztynObecnie brak dwóch lub kilku zębów w jamie ustnej nie stanowi większego problemu. Za pomocą zaawansowanej technologii komputerowej i drukarek 3D można zrekonstruować utracony ząb bądź też jego znaczną część. Jest to rozwiązanie lepsze od noszenia protezy, które często wiąże się z pewnym dyskomfortem. Warto podkreślić, że zrekonstruowany ząb w niczym nie różni się od reszty uzębienia. Oczywiście zabieg ten wiąże się z pewnym wydatkiem, choć niekiedy jest finansowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Do rekonstrukcji zniszczonych zębów w wyniku próchnicy bądź też leczenia kanałowego służą korony zębowe Olsztyn jest miastem, w którym przyjmuje wiele dobrych dentystów specjalizujących się w protetyce i chirurgii szczękowej, którzy świadczą usługi stomatologiczne na najwyższym poziomie. Koronę zębową można założyć na pozostałości zdrowego zęba bądź na tak zwanych implantach, czyli sztucznych korzeniach. W przypadku, gdy w danym miejscu brakuje więcej zębów stosuje się zwykle mosty protetyczne zbudowane z kilku złączonych ze sobą koron. Wyróżniamy korony pełnoceramiczne, porcelanowe na podbudowie metalowej lub złotej oraz akrylowe. Pod względem estetyki i trwałości najlepsze są korony ceramiczne.

Przedwczesna utrata zębów wiąże się z pewnymi problemami, jednak na szczęście można im jakość zaradzić. Dobrym rozwiązaniem jest dokonanie rekonstrukcji uzębienia. Wówczas zakłada się specjalnie dopasowane korony zębowe wykonane z dobrej jakości materiału. Dzięki nim można cieszyć się pełnym uzębieniem.