Kotwy rozporowe – pewne mocowanie

Materiały typu beton wymagają specyficznego rodzaju kotew, które umożliwią stabilne zamocowanie innego rodzaju elementów. Kotwy rozporowe stosowane są najczęściej w przypadku powierzchni gładkich, dedykowane łączeniom statycznym, narażonym na działanie dużej siły, które wynika z obciążenia.

Trwałe mocowanie w betonie

stalowe kotwy rozporowe do betonuStosowane podczas montażu profili i konstrukcji stalowych, kotwy rozporowe posiadają wszelkie, niezbędne atesty umożliwiające ich produkcję oraz sprzedaż. Z uwagi na specyfikę materiału, jakim jest beton, jego twardość oraz struktura, w celu przymocowania na stałe różnego rodzaju elementów, także o dużej wadze, niezbędne są przeznaczonego do tego celu łączniki. Stalowe kotwy rozporowe do betonu są rozwiązaniem, które skutecznie i w łatwy sposób umożliwia mocowanie elementów do betonu oraz ich późniejszy demontaż. Wykonane z wysokiej jakości materiału. Dzięki ich zastosowani możliwy jest montaż nie tylko elementów konstrukcyjnych ale i części wystroju wnętrz, jak donice, huśtawki czy meble. Kotwy rozporowe zapewniają możliwość wieloletniego korzystania z przymocowanego elementu. Złącza rozporowe dostępne są w różnego rodzaju długościach i średnicach. Również zakończenia kotew różnią się, w zależności od celu ich przeznaczenia. Dostępne są kotwy tulejowe, stosowane do mocowania maszyn i profili, hakowe, wykorzystywane również w mocowaniu przedmiotów wolnowiszących.

Najczęściej stosowane podczas montażu elementów betonie, sprawdzają się również jako łączniki w przypadku instalacji elementów w kamieniu, czy pełnej cegle. Wytrzymałe, nierdzewne kotwy rozporowe, zapewniają stabilność montażu oraz wytrzymują działania dużych sił, a co za tym idzie, są odporne na duże obciążenia. Stosowane jako element konstrukcyjny jak i podczas adaptacji przestrzeni.