Kryterium wyboru cena formy wtryskowej

Zajmując się wykonywaniem form wtryskowych dla firm zauważyłem jeden dominujący trend. W chwili obecnej często odchodzi się od przyjętych standardów wykonywania form.

Cena formy wtryskowej elementem decydującym

formy wtryskowe cenaCzynnik jakości czy dokładnego wykonania formy dla mniejszych firm schodzi na dalszy tor.Oczywiście duże firmy nadal kładą szczególny nacisk na poprawne przygotowanie formy przed startem procesu technologicznego produkcji danego detalu. Większe przedsiębiorstwa szczególnie rygorystycznie podchodzą do kontroli jakości w firmie. Każdy detal jest wielokrotnie sprawdzany tak aby zapewnić wymaganą jakość wyrobu końcowego. Mniejsze przedsiębiorstwa często kontrolują jakość jedynie całego gotowego wyrobu. Nie biorą pod uwagę poszczególnych detali, które składają się na całość wykonywanego produktu. W związku z tym idą na pewne ustępstwa. Takim ustępstwem jest powszechne oszczędzanie na półproduktach oraz wykonywanych detalach. Detale te są wykonywane w sposób poprawny jednakże mają znacznie wyższą tolerancję wykonania niż w te produkowane w większych przedsiębiorstwach. Otrzymując telefony od przedstawicieli mniejszych przedsiębiorstw często słyszę – dzień dobry, interesują mnie formy wtryskowe cena. Oczywiście do ustalenia pozostaje mnóstwo innych szczegółów, ale pierwsze o co się pyta przedstawiciel handlowy mniejszej firmy jest cena. Jakość wykonania schodzi poniekąd na drugi plan. Oczywiście firmy te wykonują swoje produkty w sposób poprawny jednakże chcą konkurować z większymi przedsiębiorstwami ceną końcową swojego produktu.

Dzięki temu rynek stał się bardzo konkurencyjny a oszczędności na półproduktach można dostrzec w cenie końcowej całego produktu. Czasami produkt bazujący na tej samej technologi u różnych producentów osiąga różnicę w cenie na poziomie kilkudziesięciu procent. Warto mieć to na uwadze przy zakupie danego produktu.