Kto korzysta z szamb betonowych?

Szamba betonowe są bardzo często jedynym rozwiązaniem dla właścicieli działek letniskowych. Czasami również na budowę szamba muszą zdecydować się właściciele posesji oraz hoteli, które zlokalizowane są w rejonie, gdzie nie występuje kanalizacja miejska. Należy wtedy zastanowić się, jakiej wielkości zbiornik zakupimy oraz gdzie zostanie umiejscowiony.

Przepisy dotyczące budowy szamb betonowych

szamba betonowe radomPrzepisy jasno mówią o tym, że jeżeli nie mamy możliwości, aby przyłączyć się do budynku istniejącej sieci kanalizacyjnej to inwestor musi zainstalować bezodpływowy zbiornik albo przydomową oczyszczalnię ścieków. Jeżeli nie posiadamy zbyt dużego terenu, to nie będziemy mogli wybudować przydomowej oczyszczalni ścieków i pozostaje nam tylko i wyłącznie budowa szamba betonowego. Przepisy wskazują również na to, że kilka budynków może być podłączonych do jednego zbiornika szamba. Przepisy pokazują również że musimy zainstalować szambo betonowe co najmniej 5 m od okien i drzwi, a także co najmniej 2 m od granicy działki z sąsiadem. Jeżeli będziemy budować szambo betonowe o pojemności do 10 metrów sześciennych, to wystarczy zgłosić taką budowę tylko w gminie, a w przypadku większej budowy należy otrzymać pozwolenie. Zawsze zgodnie z prawem muszą być zamontowane szamba betonowe Radom jest miejscowością, gdzie znajdziemy wielu specjalistów, którzy mogą wykonać dla nas odpowiedni montaż szamba betonowe na naszej działce. W ten sposób będziemy mieli szambo, które będzie nam służyć przez wiele lat.

Obowiązkiem każdego właściciela nieruchomości jest wybranie takiego zbiornika na szambo, aby nieczystości nigdy nie mogłyby dostać się na teren, aby przeniknąć do gruntu, ponieważ doszłoby do skażenia. Jeżeli chodzi o budowę szamba, to możemy zastosować produkty wykonane z betonu albo też z tworzywa sztucznego.