Kupić czy wynająć ładowarkę?

Nowoczesne ładowarki to obecnie bardzo wysoki komfort pracy dla operatora. Głównie możemy wykorzystać taką maszynę do wykonywania różnego rodzaju zadań, ale także mamy szczelne i ogrzewane kabiny oraz dodatkowe wyposażenie w radiu a nawet klimatyzacji na upalne dni. Oczywiście takie ładowarki będą najdroższe, ale nie zawsze musimy je od razu kupować, ponieważ możemy je również wynająć.

Ile kosztują dobre i nowoczesne ładowarki?

ładowarki wielofunkcyjneNowe ładowarki najczęściej kosztują kilkanaście tysięcy złotych a te najbardziej zaawansowane i wyposażone dodatkowe funkcje nawet kilkaset tysięcy złotych. Właściciele firm oferujących sprzedaż ładowarek najczęściej nie podają ceny, ponieważ zastrzegają sobie indywidualne negocjacje z nabywcami. Bardzo również podobnie jest w przypadku gdy chcemy zdecydować się na wynajem ładowarki. W zależności od rodzaju ładowarki i będziemy musieli zapłacić około 100 zł za godzinę pracy i najczęściej możemy zdecydować się na tańszy wynajem, kiedy wynajmiemy maszynę długoterminowo. Im dłuższy okres najmu wybierzemy to tym niższą cenę będziemy mieli i do zapłaty. Ładowarki wielofunkcyjne możemy również wziąć w leasing, ponieważ wiele firm sprzedających takie maszyny oferuje również możliwości pomocy w uzyskaniu finansowania. Na polskim rynku znajdziemy nowe ładowarki, ale także te używane i gdy jesteśmy początkującymi osobami to najlepiej na początek zdecydować się na wynajem ładowarki wielofunkcyjne. Wykorzystuje się je do prac ogrodniczych oraz rolniczych a także budowlanych i remontowych.

Ładowarki wielofunkcyjne są również niezbędnymi maszynami na placach budowy, ponieważ wykorzystuje się je do robót ziemnych a także pomagają w porządkowaniu placu budowy po zakończonej inwestycji. Producenci ładowarek mają na sprzedaż różnego rodzaju maszyny o różnej wielkości i mocy silników i tylko od nas zależy na który rodzaj ładowarki się zdecydujemy.