Lekkie płytki dekoracyjne z efektami 3D

Coraz częściej przy wystroju wnętrz decydujemy się na urozmaicenie ścian poprzez ciekawe aplikacje. Może być to drewno, cegły lub imitacja tych materiałów. Oprócz tego coraz większą popularnością cieszą się tapety 3D oraz panele dekoracyjne. Panele tego typu najczęściej wykonane są z poliuretanu.

Panele dekoracyjne z efektem 3D

lekkie panele dekoracyjneMateriał wykorzystywany do produkcji paneli jest sztywny, twardy a jednocześnie bardzo lekki. Dzięki temu montaż paneli na ścianie to szybki i łatwy do wykonania samemu w domu bez wzywania fachowca. Lekkie panele dekoracyjne sprzedawane są w wielu wzorach, ale ich kolor najczęściej jest biały. Wynika to z faktu, że panele pokrywa się zwykłą farbą do ścian. Dzięki temu klient może samodzielnie zamalować panele na wybrany przez siebie kolor pasujący do wystroju wnętrza. Panele dekoracyjne można kupić na sztuki. To bardzo ułatwia klientowi podjęcie decyzji. Może on wybrać dowolną liczbę paneli, o dowolnych kształtach w zależności od motywu jaki chce stworzyć na ścianie. Jedyne czego potrzeba do poprawnego montażu płytek to specjalny klej. Ściana na której zamontowane będą panele dekoracyjne powinna być w pełni sucha i gładka (bez luźnego tynku i odprysków farby). To właściwie jedyne wymagania jakie trzeba spełnić przed rozpoczęciem pracy. Dla pewności zaleca się zagruntowanie ściany tak, aby powierzchnia była w pełni równa. Ale nie jest to zabieg obowiązkowy.

Panele samodzielnie można również łatwo przycinać. Ze względu na lekkość materiału do cięcia sprawdzi się zwykły nóż do tapet. Aby zadbać o czystość paneli 3D w przyszłości zaleca się używanie suchej szmatki lub miotełki do kurzu. W ten sposób z wystających części dekoracji zostanie usunięty kurz. Panele nie wymagają innych działań ochronnych ani impregnacji.