Maszyna do skubania ptaków o mocy 1500W

Tuszki ptaków hodowlanych przeznaczone do sprzedaży nie mogą posiadać piór. Na szczęście na rynku znajdują się maszyny, dzięki którym możliwe jest szybkie oskubanie ptaków, czyli usunięcie z nich piór – nawet tych najdrobniejszych.

Beczka w skubarce o średnicy ok. 50 cm

skubarkaWedług norm polskich i europejskich na tuszce do spożycia może znaleźć się przypadkowo zaledwie kilka pozostałości piór. Zazwyczaj jednak tuszki są całkowicie czyste i nic się na nich nie znajduje. Aby dokładnie usunąć wszystkie pióra, najlepiej zastosować specjalne urządzenie. Jest to elektryczna skubarka. Dzięki niej w kilkadziesiąt sekund można dokładnie oskubać ptaki hodowlane. Wymiary takiej skubarki mogą być różne. Jeśli chodzi o skubarki przeznaczone dla drobiu małego (kury, przepiórki), to tutaj stosuje się najczęściej urządzenia o wymiarach 62x62x93. Wymiary te oznaczają odpowiednio długość, szerokość i wysokość. Z kolei średnica beczki musi być odpowiednia, by zmieścić co najmniej kilka ptaków. Dlatego skubarka posiada zazwyczaj średnicę 50 cm. Wiadomo, że wiele zależy tutaj od wielkości ptaków. W przypadku mniejszych ptaków można zmieścić około 5 za jednym razem w skubarce. Moc skubarek elektrycznych wynosi zazwyczaj około 1500W. Skubarka wykonywana jest ze stali nierdzewnej i z gumy. Elementy gumowe to palce, których zadaniem jest usuwać pióra ptaków w trakcie obracania beczki. Standardowa skubarka do ptaków hodowlanych waży ok. 43 kg. Wybierając skubarkę, warto też zwrócić uwagę na to, ile palców posiada. Im więcej gumowych palców tym lepiej.

Dobra skubarka posiada najczęściej ok. 90 palców gumowych. Jeśli jakiś palec zniszczy się z biegiem czasu, to można go wymienić. W sklepach online możliwy jest zakup pojedynczych gumowych palców, które można przymocować do beczki maszyny do skubania.