Materiał do izolacji dachu

Izolacja dachu jest bardzo ważną sprawą, ponieważ to przez dach ucieka najwięcej ciepła. Jeżeli chcemy, aby nasz dom był energooszczędny, należy o tę kwestię zadbać. Oprócz izolacji termicznej, bardzo ważna jest paroizolacja – zapobiegnie ona osadzaniu się pary wodnej we wnętrzu, co mogłoby doprowadzić do powstawania pleśni i grzybów.

Oferowane folie paroizolacyjne

folia paroizolacyjna na dachNajczęściej stosowana jest zatem folia paroizolacyjna na dach, jednakże producenci oferują różne jej rodzaje. Warto przyjrzeć się ich ofertom, aby znaleźć optymalne rozwiązanie dla danego budynku. Klasyczna folia paroizolacyjna wykonana jest z polietylenu i może być stosowana nie tylko na dachu, ale także na ścianach szkieletowych. Jest wodoszczelna, a w ciągu dnia przepuści jedynie kilka gramów pary, co jest bardzo dobrym wynikiem. Wysoka jakość takiej folii sprawia, że posiada ona bardzo dobre parametry wytrzymałościowe – jest odporna na rozdarcia i pęknięcia. Równocześnie bardzo łatwo jest ją układać, dlatego to najczęstszy wybór dekarzy. Zaraz obok w ofercie znajduje się jednak specjalna ulepszona folia paroizolacyjna, która charakteryzuje się o wiele lepszą strukturą. Jednak jest nieco droższa. Trzecią propozycją producentów jest folia z ekranem aluminiowym. Jej konstrukcja jest nieco inna od pozostałych – jest to folia kilkuwarstwowa metalizowana, a na wierzchu znajduje się aluminium w postaci stuprocentowo przylegającej do powierzchni folii kratki.

Taka folia nie tylko chroni przed parą, ale także zapobiega nadmiernym stratom ciepła. Nadaje się do stosowania na dachach wentylowanych, jak i niewentylowanych. Słowem podsumowania, nie tylko izolacja termiczna jest ważna w przypadku dachów, ale także paroizolacja. Powinniśmy wykonywać ją z wysokiej jakości materiału – z folii paroizolacyjnej.