Mieszkanie w Krakowie

 

Kraków jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich miast na świecie, bogatym w zabytki. Kraków określany jest miastem literatury i poezji. Każdego roku zjeżdżają się tam miliony turystów by podziwiać piękno tego miasta, posłuchać hejnału granego z wieży mariackiej oraz zwiedzić przepiękny krakowski rynek.

Oferty mieszkań w Krakowie

kraków sprzedam mieszkanieDzięki temu że Kraków jest znanym i cenionym przez wielu ludzi miastem bardzo rozpowszechniona i rozwinięta jest tam sprzedaż mieszkań. Zainteresowaniem cieszą się zarówno mieszkania z rynku pierwotnego jak i rynku wtórnego. Na stronach internetowych można znaleźć setki ogłoszeń z hasłami: Kraków tania kawalerka na sprzedaż, wynajmę mieszkanie Kraków. Oferty sprzedaży cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko Polaków. Wielu obywateli innych krajów jest zainteresowanych kupnem mieszkania, najlepiej blisko centrum Krakowa. Lokalizacja jest niezwykle istotna, ponieważ najlepiej sprzedają się lokale w tych częściach miasta, które obfitują w placówki szkolne, siedziby firm, supermarkety, parki. Istotną kwestią przy wyborze lokalizacji w której znajduje się mieszkanie jest też komunikacja miejska. W ogłoszeniach o sprzedaży często umieszczane są szczegółowe informacje na temat tego, czy okolica jest dobrze skomunikowana z resztą miasta oraz jakie przystanki tramwajowe lub autobusowe znajdują się w pobliżu oferowanego mieszkania.

W związku z zainteresowaniem sprzedażą oraz kupnem mieszkań w Krakowie powstaje coraz więcej firm zajmujących się pośredniczeniem w sprzedaży oraz ogłaszaniem i promowaniem ofert zamieszczanych przez właścicieli mieszkań. Rośnie również liczba stron internetowych na których właściciele mogą sami zamieszczać oferty sprzedaży dzięki czemu kupujący mogą nawiązać kontakt bezpośrednio z właścicielem.