Modnie umeblowany dom

 

Większość z nas marzy o nadmorskich, ciepłych klimatach. Szczególnie, kiedy pogoda nie dopisuje, jest zimno, sypie śniegiem, a przed mrozem nie ma żądnej ucieczki. Na szczęście nowe trendy w umeblowaniu pozwalają na stworzenie we własnym domu wakacyjnej atmosfery przez cały rok. Przy czym nasze wnętrza mogą pozostać eleganckie, niczym kurorty nowojorskich elit z East Hampton oraz Southampton.

Modne meble w stylu hamptons

styl hamptons mebleStylowy klimat nadmorskich plaż, gdzie odpoczywają najbogatsi Nowojorczycy, wprowadzają do naszych domów styl hamptons meble. Trend, opierający się na wygodzie i elegancji, który ma kojarzyć się ze słonecznymi wakacjami oraz morzem, gości u nas od kilku sezonów. Jego wyznacznikiem są przede wszystkim białe, gustowne szafy, biblioteczki, witryny i stoły. Do tego możemy dołączyć nieco szarości, pastelowego różu oraz beżu, a dla podkreślenia nadmorskiej atmosfery, do pomieszczenia wprowadzamy turkus i błękit. Styl hamptons cechuje się lekkością oraz miękkością, czyli umeblowanie uzupełniamy o wygodne, tapicerowane krzesła, głębokie fotele i klasyczne kanapy z dużymi poduchami. Nie zapominajmy, że ten trend w aranżacji wnętrz kojarzy się z elegancją oraz glamourem, więc szczególną uwagę musimy poświęcić lśniącym dodatkom: metalowym uchwytom, widocznym, lśniącym zawiasom, dużej ilości szkła, które będą tworzyły rozświetlone wnętrze.

Meble w stylu hamptons swoim designem nawiązują do szykownych, nadmorskich kurortów, dlatego podczas aranżacji wnętrz warto je uzupełnić o funkcjonalne elementy oraz dekoracje z akcentami marynistycznymi. Pomieszczenia możemy udekorować lampami z przezroczystego szkła, perłami w dużych kielichach do wina lub kolekcją muszli. Wnętrze hamptons to jasne połączenie szyku i wakacyjnej wygody.