Na jaki typ opakowania się zdecydować?

Gdy prowadzimy własną działalność (niezależnie od jej wielkości) często stajemy przed dylematem dotyczącym tego, w co zapakować swoje produkty. Najpopularniejszym rozwiązaniem są różnego rodzaju opakowania kartonowe, nadające się do transportu i przechowywania niemal każdego typu artykułów. Czym się między sobą różnią?

Rodzaje pudełek tekturowych

producent opakowań z tekturyWszystko zależy od tego, jaki obiekt przeznaczony jest na przykład do wysyłki. Na szczęście większość sklepów i hurtowni oferuje pudełka w różnych rozmiarach, tak więc dopasowanie ich do danego przedmiotu powinno być stosunkowo łatwe. Niemal każdy producent opakowań z tektury wytwarza kartony zarówno podłużne i wąskie, jak i o kształcie zbliżonym do sześcianu. Najbardziej rozpowszechnionym w użyciu rodzajem pudełek są te zwane klapowymi, wymagające zaklejenia taśmą po zakończeniu pakowania zawartości oraz kartony fasonowe, które można łatwo zamknąć bez użycia dodatkowych akcesoriów – pakuje się w nie między innymi herbatę czy leki. Oczywiście na rynku występują produkty, które wymagają spersonalizowanego opakowania. Zaliczyć można do nich przykładowo tablety i inny mniejszych gabarytów sprzęt elektroniczny. Pudełka w których je nabywamy, zwykle posiadają różnego rodzaju przegródki, a ich zamknięcie najczęściej jest wyjątkowo szczelne. Rzecz jasna, opakowania dostępne są także w wielu kolorach; zwykle spotyka się kartony jednostronnie białe lub dwustronnie brązowe.

Z całą pewnością opakowania kartonowe są wygodne w eksploatacji, a ich ceny (zwłaszcza, gdy kupujemy hurtowo) należą do bardzo przystępnych. Za jedną z największych zalet pudełek można natomiast uznać ich uniwersalność zastosowania, a także możliwość potencjalnego ponownego użycia. Kartony są również rozwiązaniem znacznie bardziej ekologicznym od opakowań plastikowych.