Najlepsza opaska SOS

Osoby starsze to często nasze oczko w głowie. Szczególnie jeśli są to nasi już wiekowo zaawansowani rodzice lub dziadkowie. Robimy wszystko, by zapewnić im komfort i bezpieczeństwo w jesieni życia, jednak dzisiejsza technologia na zrobienie jeszcze więcej. 

Opaski SOS dla seniorów 

opaska sos dla senioraCzęsto zdarza się, że osoby starsze wychodzą na spacery, a my niepokoimy się gdzie są i czy na pewno nic im się nie stało. Szczególnie, że osoby starsze nie lubią korzystać z telefonów komórkowych i nie są z nimi sprzężeni jak dzisiejsze, cyfrowe społeczeństwo. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest kupienie seniorowi specjalnej opaski, wyposażonej w lokalizator GPS oraz funkcję powiadomienia alarmowego SOS. Dzięki niej, w dowolnej chwili będziemy mogli nie tylko sprawdzić gdzie jest senior, ale również możemy się z nim połączyć głosowo. Jest to możliwe, ponieważ taka opaska posiada moduł telefoniczny, znany już ze smartwatchów dedykowanych dzieciom. Jednak nie trzeba opaski przykładać do ucha, ponieważ jest to domyślny system głośnomówiący. W razie gdyby osoba nam bliska poczuła się źle, upadła lub zdarzyło się cokolwiek innego, zagrażającego jej zdrowiu i życiu, może się ona z nami skontaktować poprzez naciśnięcie jednego guzika. Opaska SOS dla seniora to niewielki koszt, najprostszy jej model to koszt około stu złotych. Natomiast lepsze i posiadające więcej funkcji opaski, to wydatek rzędu trzystu – trzystu pięćdziesięciu złotych. Dostępne są w wielu kolorach i mają różny kształt wyświetlaczy. 

Jeżeli chcemy być spokojni o naszego seniora, opaska SOS jest naprawdę świetnym rozwiązaniem. Jest niezwykle lekka i nie przylega ciasno, dzięki czemu nie ociera i nie uciska wrażliwej i cienkiej skóry osoby starszej. Jest wodoodporna więc można się w niej kąpać.