Najlepsze kaski motocyklowe LS2

Każdy posiadacz motocykla powinien zdawać sobie sprawę z tego, że najważniejszym elementem jego stroju podczas jazdy jest kask. Podczas upadku to właśnie kask chroni głowę poszkodowanego i niejednokrotnie ratuje życie motocyklisty.

Co charakteryzuje dobrze dobrany kask motocyklowy?

kaski LS2Jazda na motocyklu to dosyć droga pasja. To, w co z pewnością warto zainwestować pieniądze to najwyższej jakości kask. Profesjonalne kaski LS2 zbudowane są z kilku elementów i warstw ochronnych, które zapewniają motocykliście bezpieczeństwo, a jednocześnie są wygodne w użytkowaniu. Warto pamiętać, że kask należy odpowiednio dopasować do kształtu swojej głowy i do swoich potrzeb. Obowiązkiem jest również jego dokładne zapięcie przed jazdą, tylko wtedy spełni on swoje zadanie. Jeśli na przykład szyba kasku ogranicza nasze pole widzenia, to już jest znak, że należy zwrócić uwagę na inny model. Żadne elementy nie powinny uwierać, ściskać, ani trzeszczeć podczas jazdy. Przy wypadku kask przyjmuje na siebie większość siły uderzeniowej. Dlatego jego skorupa musi być naprawdę twarda i odporna na przetarcia oraz pęknięcia. Podczas mierzenia kasku trzeba zwrócić uwagę na to, aby przylegał on ściśle do policzków i brody. Nie powinien się poruszać, ani przesuwać. Kaski LS2 posiadają również specjalną wyściółkę wewnętrzną i wentylatory, które znajdują się wokoło głowy motocyklisty. Mają one wpływ na to, że podczas długiej jazdy głowa nie poci się, ani nie przegrzewa.

W kaskach LS2 szybki wykonywane są z poliwęglanu dzięki czemu widoczność podczas jazdy jest bardzo dobra. Kilka trybów wizjera pozwala na to, aby każdy mógł ustawić szybę wedle własnych potrzeb. Podczas jazdy powietrze musi opływać kask, a głowa prowadzącego musi być utrzymywana w stabilnej, prostej pozycji.