Najpopularniejszy sposób tuningu

Coraz częściej na różnych forach pojawiają się pytania o tak zwany tuning elektroniczny samochodów. Są to pytania zazwyczaj od kierowców, którzy chcieliby zwiększyć moc swojego samochodu, bez strat związanych z żywotnością silnika. Ten temat przewija się co jakiś czas na nowo, dlatego postaram się opowiedzieć, pokrótce czym jest taki tuning.

Na czym polega tuningowanie elektroniczne?

tuning elektroniczny silnikaTuningowanie elektroniczne to jeden z najczęściej wybieranych sposobów na zwiększenie wydajności silnika spalinowego. Zarówno przez młodych kierowców, jak i tych trochę starszych stażem. Dlaczego tak się dzieje? Jest to najpopularniejszy rodzaj tuningu, ponieważ tuning elektroniczny silnika jest w pełni bezpieczny dla jednostki napędowej, prościej mówiąc, nie skraca żywotności silnika. Tuning elektroniczny nie jest niczym innym jak zmianą oprogramowania komputera pokładowego tak, aby zwiększyć moc silnika. Zmiana mapy zapłonu delikatnie przyśpiesza moment zapłonu, przez co samochód dużo szybciej osiąga swój moment obrotowy. Po takim tuningu, średnie spalanie samochodu delikatnie wzrasta, ale mamy do dyspozycji więcej mocy o około trzydzieści procent. Myślę, że każdy, kto się decyduje na tego rodzaju ingerencję w swój samochód, liczy się z tym, że spalanie wzrośnie, jednak jest to dość mała różnica, ponieważ zwykle odnotowuje się większe spalanie o około pół litra na sto kilometrów. Po zmianie mapy zapłonu warto udać się do mechanika, aby wyregulował on na nowo w naszym samochodzie wtryskiwacze, ponieważ muszą one teraz podawać trochę więcej paliwa.

Decydując się na tuning elektroniczny, warto poszukać odpowiedniej firmy, aby wszystko zostało zrobione w należyty sposób. Jeśli w naszej okolicy nie ma żadnej firmy świadczącej takie usługi, to możemy poszukać jej na terenie całej Polski i wykonać taki tuning wysyłkowo, ponieważ do zmiany mapy zapłonu potrzebny jest tylko komputer pokładowy, a nie cały samochód.