Nauka i zabawa w jednym

Rozwijanie pasji bądź pozwalanie na poszukiwanie nowych zainteresować jest niezwykle ważnym etapem rozwoju dziecka. Dzieci bowiem są ciekawe świata, potrzebują odpowiedzi na zadawane przez siebie pytania, a rodzice mają umożliwić dziecku samodzielne ich zdobywanie. Warto posłużyć się zabawkami i produktami, które oprócz waloru rozrywkowego, będą także rozwojowe i edukacyjne. 

Jak wybrać dobry mikroskop dla dziecka?

mikroskop dla dzieciEksperymenty to zabawa, którą dzieci cenią najbardziej. Mogą własnoręcznie sprawdzać, jakie będą efekty pewnych działań oraz poznawać przy tym świat od podstaw. Jednym z doskonałych gadżetów, które powinien mieć każdy mały odkrywca jest mikroskop dla dzieci. Z pozoru przypomina prawdziwy sprzęt, ale jego możliwości są ograniczone do pewnych działań. Jedno jest ważne – musi działać, czyli nie chodzi tu o atrapę. Mikroskop dla dziecka posiada obiektywy, wszystkie niezbędne elementy do prowadzenia badań – pęsety, fiolki, szkiełka, substancje do obserwacji, pipety. Kolejna cecha, którą musi spełniać ta zabawka jest bezpieczeństwo – wszystkie elementy powinny posiadać odpowiednie atesty i dawać gwarancję jakości wykonania. Jakość jest ważna również ze względu ekonomicznego – wysokiej jakości materiały pozwolą dziecku prowadzić badania przez długi czas i żadne elementy przy tym nie ulegną zniszczeniu. Warto też zwrócić uwagę, aby poszczególne elementy były regulowane i miały możliwość dopasować się do dziecka – dla przykładu dobrze, aby posiadały regulowany okular. 

Zabawa połączona z walorem edukacyjnym z pewnością przynosi najlepsze efekty naukowe. Dziecko przy tym doskonale się bawi i docenia możliwość poznawania świata. Warto dobrze rozważyć zakup gadżetów edukacyjnych, aby mieć pewność, że spełnią wszystkie nasze oczekiwania.