Nowoczesna tablica multimedialna

 

Każdy z nas pamięta czas, kiedy chodził do szkoły i zdobywał nowe informacje. Widok szkolnych ławek, czy tablicy, na której pisało się kredą, powoduje dziś uśmiech na twarzy. Obecnie w klasach już nie spotkamy takiej tablicy, bo technologia poszła znacznie dalej.

Możliwości ceramicznej tablicy multimedialnej

ceramiczna tablica multimedialnaKiedyś w szkołach i uczelniach, poza tablicą na kredę, spotkać można było modele na pisaki, które ścierało się miękką gąbką. Dzisiaj już wiemy, że takie modele nie dają wiele możliwości nauczycielom i dzieciom, bo są przestarzałe i niedopasowane do dzisiejszych możliwości technologicznych. Ceramiczna tablica multimedialna jest innowacyjnym rozwiązaniem w szkołach, gdyż uatrakcyjnia naukę, daje nauczycielom wiele narzędzi do nauki i pozwala dzieciom na wszechstronny rozwój. Prawie każdy uczeń szkoły podstawowej nosi ze sobą telefon, a w domu ma tablet, na którym gra, czyta i ćwiczy nowe umiejętności. Mądrze wykorzystana technologia, może dać bardzo wiele dzieciom, które są jak małe gąbki chłonące wiedzę każdym zmysłem. Tablica jest podłączona do internetu, a do jej systemu można wgrać wiele ważnych informacji, które można w dowolnej chwili wyświetlić. To co zostanie zapisane na niej, możemy zapisać, przełożyć do pliku PDF i wysłać uczniom na skrzynki mailowe. Działa ona na zasadzie dotykowej, ale także potrafi rozszyfrowywać różne gesty. Poza wyświetlaniem informacji i obrazów, można na niej rysować, lub pisać. Ceramiczna powłoka wymaga stosowania miękkiej gąbki do zmazywania śladów pisaków.

Ponieważ tablica multimedialna jest dość nowoczesnym rozwiązaniem, to też jej cena jest wysoka. Tablicę możemy kupić za kilka tysięcy złotych i z pewnością będzie to dobra inwestycja w edukację dzieci w szkołach. Coraz więcej szkół wymienia stare tablice na nowe modele ceramiczne.