Nowy nagrobek na cmentarzu

Jakiś czas temu gdy byłem na cmentarzu zobaczyłem stary pomnik na grobie mojej babci. Wtedy wiedziałem, że to nie jest coś na następne lata. Chciałem aby miejsce pochówku wyglądało schludnie. Zawsze jadąc do pracy oglądałem nowoczesne pomysły na nagrobki wystawiane przez zakłady kamieniarskie. 

Wymiana pomnika na mogile babci

nagrobki - GarwolinW tym przypadku również uznałem, że warto pokusić się o całkowitą nowość. Poprzednie rozwiązanie nie wyglądało estetycznie, a sam pomnik był już bardzo stary. Pozostali członkowie rodziny również zgodzili się na takie posunięcie i wspólnie mieliśmy się złożyć. Taka metoda według mnie była najbardziej rozsądna i sprawiedliwa. Koszty wymiany czasami były bardzo duże i gdyby jedna osoba miała być nimi obciążona to pewnie bardzo odczułaby to po swojej kieszeni. W przypadku gdy cała rodzina deklaruje podział to sprawa wygląda o wiele lepiej. Miejscem, które wybraliśmy były nagrobki – Garwolin. Tam pracowała doświadczona osoba, która często doradzała swoim interesantom. Dzięki temu można było liczyć na fachową pomoc z ich strony. Oni byli prawdziwymi pasjonatami w tym co robią i często pomniki pochodzące z tego źródła były w prawdzie unikatowe. Na pewno wyróżniały się z pośród innych, które często wyglądały zwyczajnie. My chcieliśmy tym razem czegoś wyjątkowego i jednocześnie wykonanego z odpowiedniej jakości materiałów wysokiej klasy.

Garwolin był miejscem, które wykonywał tylko porządnie wykonane elementy w taki sposób aby wytrzymały wiele lat. Wiadomo, że pomnik może wytrzymać przez bardzo długo i w takich sytuacjach lepiej wybrać to często korzystniejsze wyjście. Ostatecznie moja rodzina szybko wybrała model, który nam najbardziej przypadł do gustu i spełnił nasze oczekiwania. Według mnie to była dobra decyzja.