O domach wszelakich

W ostatnim czasie, dzięki pewnemu bardzo dobrze znanemu Państwu programu rządowemu, buduje się coraz więcej mieszkań i domów. Chyba każdy z nas ma jakieś swoje własne mieszkanie lub dom. Jednakże są ludzie, którzy zamierzają kupić sobie nowy dom. Dla nich będzie ten tekst. Zaczynajmy zatem.

Wybór domu i ich historia

domyPierwszą kwestią w wyborze domów jest miejsce naszego, własnego mieszkania. Najlepiej jest gdy nasz dom otaczają inne domy, ponieważ mamy wielu miłych sąsiadów, którzy zawsze nam dopomogą w potrzebie. Albowiem życie bez miłych sąsiadów jest jak jedzenie nadzienia bez pączka. Bez sensu. Wracając do tematu jak Odyseusz do swojej ukochanej żony Penelopy, miejsce naszego, własnego domu jest ważne jak jajka w omlecie. Najważniejsze jest żeby było blisko do szkoły naszych ukochanych pociech, naszej wspaniałej, dobrze płatnej pracy, centrum naszego ukochanego miasta, miasteczka, wsi, wioski oraz, przede wszystkim, budynków o funkcji kulturowo – oświatowej. Drugą kwestią jest historia domostw wszelakich. Z faktu, że historia jest nauczycielką życia zbrodnią byłoby nie wspomnieć o naszej najwspanialszej nauczycielce. Pierwszym naszym domostwem były, bez cienia zwątpienia, jaskinie. Stąd nazwa naszych praszczurów – jaskiniowcy. Dalej wraz z rozwojem materiałów postępował rozwój budownictwa. Od glinianych ziemianek, przez drewniane zabudowy po olbrzymie betonowe bloki. 

Podsumowując, wybór naszego, własnego domu jest jak wybór żony. W obu wypadkach trudno bez niego lub bez niej żyć, ale zły, pochopny wybór może być gorszy niż brak tego. Na ten wybór składa się wiele czynników, tj. lokalizacja, rozmiar, cena, ewentualna możliwość rozbudowy, stan posiadłości. Tak poważny wybór może zaważyć o tym jak nasze życie dalej się potoczy.