Ochraniacz modułowy do łóżeczka

 

Jeżeli decydujemy się na niespanie z dzieckiem w jednym łóżku, to koniecznie musimy kupić odpowiedni model łóżeczka dla malucha. Dla noworodków i niemowląt najlepsze są łóżeczka z zabezpieczeniami, do których trzeba dokupić odpowiednie wyposażenie.

Jak się zakłada ochraniacze modułowe?

ochraniacz modułowyMałe dzieci jeszcze nie kontrolują swoich odruchów i często w trakcie snu, niemalże przemieszczają się po całym łóżeczku. Kiedy śpią w dziecięcym modelu łóżeczka, które posiada pionowe szczebelki, to są one dla niego świetnym zabezpieczeniem, ale też mogą powodować siniaki. Maluch w trakcie snu może się nagle przewracać z boku na bok, uderzając całą siłą o szczebelki, które są drewniane. Żeby tego uniknąć, trzeba użyć ochraniacz modułowy, który oddziela dziecko od szczebelków. Są one w formie dość dużych kwadratowych poduszeczek, które z każdego rogu mają wypuszczone podwójne troczki. Służą one do przywiązywania ich do ramy i szczebelków łóżeczka. Są najczęściej dwukolorowe, aby można było stworzyć ciekawą scenerię dla maluszka w jego łóżeczku. Ochraniacz jest wykonany z miękkiej gąbki, która świetnie izoluje dziecko od twardej ramy łóżka i też zapewniają maluszkowi nieco spokoju i dyskrecji. Ochraniacze też ograniczają dopływ bodźców zewnętrznych do dziecka, przez co jest ono spokojniejsze i może bez problemu zasnąć. Najczęściej ochraniacze modułowe są powleczone bawełnianym materiałem, albo tkaniną minky. Dzięki modułom, możemy je przywiązać w dowolnym miejscu w łóżeczku, co nie jest możliwe w przypadku zwykłych ochraniaczy.

Ochraniacze warto kupić od razu z pościelą i materacykiem, gdyż jest to bardzo pomocne rozwiązanie dla maluchów od pierwszych chwil życia. W razie konieczności w każdej chwili można je zdjąć, lub przywiązać w innym miejscu  łóżeczka.