Okna uchylne czy rozwierane?

Kiedy stajemy przed zakupem okien, to musimy również dowiedzieć się, w jaki sposób mają się otwierać, ponieważ o to będą nas pytać sprzedawcy. Sama funkcja otwierania okien może mieć również wpływ na ich cenę i dlatego warto wybierać zawsze standardowe modele. Możemy wybrać okna nieotwierane lub okienne albo rozwiązane lub nawet obrotowe albo przesuwne.

Jak powinno być zbudowane wysokiej klasy okno?

okna plastikowe w Bydgoszczy tanioKiedy wiemy już, jak mają wyglądać okna oraz z czego mają być zrobione, to wtedy nadchodzi pora na to, aby przejść to bardziej technicznych spraw. Powinniśmy przy wyborze okien zwrócić również uwagę na konstrukcję okna. Stolarka okienna składa się z szyb oraz komór, a także profili oraz uszczelek, a także odpowiednich okuć. Dlatego powinniśmy na te wszystkie czynniki zwrócić szczególną uwagę. Standardowym rozwiązaniem są 6-komorowe okna plastikowe w Bydgoszczy tanio będziemy mogli zakupić okna 4-komorowe. To ile komór będzie posiadało okno będzie wpływać na to, ile szyb zostanie zamontowanych w profilu. Najbardziej energooszczędnym rozwiązaniem są okna, które posiadają 7 oraz 8 komór. Niestety, ale w bardzo cienkich profilach nie ma miejsca na to, aby zamontować aż trzy szyby, które są bardzo często standardowym rozwiązaniem przy domach pasywnych. Standardowy profil 7-komorowy posiada ponad 80 mm grubości i dlatego bez problemu możemy tam zamontować nawet trzy warstwy szkła. Liczba komór ma również wpływ na odległość między szybami w oknie.

Dlatego, jeżeli decydujemy się na wybór okien energooszczędnych, to powinniśmy wybrać te, które mają jak najwięcej profili. Takie okna plastikowe będą miały bardzo wysoki współczynnik UV dzięki czemu okno ma niesamowicie wysokie parametry i chroni ciepło w naszym mieszkaniu. Dodatkowo okno będzie chroniło domowników przed hałasem dobiegającym z ulicy.